P. Židonio nuotr.

Lietuva renka savo atstovus Europos Parlamente

Lietuva renka savo atstovus Europos Parlamente

Lietuva kartu su visa Europos Sąjunga renka naujos kadencijos europarlamentarus.

Šiuose rinkimuose Lietuvos gyventojai turės išsirinkti 11 savo atstovų, dirbsiančių Europos Parlamente.
Rinkimų apylinkės duris atvėrė 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.
Atvykę balsuoti rinkėjai gaus vieną biuletenį, kuriame bus iš viso 15 šiuose rinkimuose dalyvaujančių kandidatų sąrašų: 14 politinių partijų ir 1 koalicija. Biuletenyje kandidatų sąrašai išdėstyti pagal jiems burtais suteiktus rinkimų numerius. Balsuodami šiuose rinkimuose rinkėjai taip pat galės reitinguoti jiems patinkančius kandidatus iš pasirinkto sąrašo.
Į Europos Parlamentą kandidatuoja Laisvės, Lietuvos socialdemokratų, Darbo, Lietuvos regionų partijų atstovai. Savo kandidatų sąrašus kelia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Liberalų sąjūdis, partija „Laisvė ir teisingumas“, Krikščionių sąjunga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Nacionalinis susivienijimas. Gauti mandatų EP taip pat siekia Taikos koalicija (Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, Žemaičių partija).
Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), sekmadienį 20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms, rinkimų rezultatai VRK svetainėje bus pradėti publikuoti ne anksčiau kaip vidurnaktį. VRK teigimu, rinkimuose į EP visos ES valstybės narės turi įsipareigojimą nepublikuoti preliminarių rinkimų rezultatų tol, kol rinkėjai nebaigs balsuoti paskutinėje ES valstybės narės rinkimų apylinkėje. Lietuvos laiku tai bus vidurnaktis.
Lietuvos rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašuose įrašytas 2 mln. 341 tūkst. 431 rinkėjas.
Lyginant su 2019 m. rinkimais į EP, šiais metais rinkėjų skaičius sumažėjo 4,2 proc. tai yra 104 tūkst.120 rinkėjų.
Balsavimas Europos Parlamento rinkimuose vyksta nuo ketvirtadienio. Visoje Europos Sąjungoje juose gali dalyvauti iš viso iki 360 mln. žmonių iš 27 ES šalių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų