Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ dalininkams viešai pradėjus aiškintis santykius ir kalbėti apie klube byrančius demokratijos pamatus, savotiškai į kampą spraudžiama šimtatūkstantines sumas keletą metų klubui skirianti Panevėžio savivaldybė. „Sekundės“ archyvo nuotr.

„Lietkabelio“ akcijos – brukama dovana

„Lietkabelio“ akcijos – brukama dovana

 

Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ dalininkams viešai pradėjus aiškintis santykius ir kalbėti apie klube byrančius demokratijos pamatus, savotiškai į kampą spraudžiama pagrindinė jo rėmėja, šimtatūkstantines sumas ne vienus metus klubui skirianti Panevėžio savivaldybė.

Prieš prasidedant sezonui iš klubo valdymo pasitraukę trys smulkieji dalininkai – buvęs valdybos narys Irmantas Aukštikalnis, klubo direktoriaus pareigas ėjęs Mantas Ignatavičius ir buvęs sporto direktorius Rokas Mickevičius dabar bando atsikratyti ir akcijomis. Visi trys Panevėžio savivaldybei įteikė raštą, kuriuo siūlosi jai dovanoti savo dalis – iš viso 30 proc. krepšinio klubą valdančios viešosios įstaigos akcijų.

„Niekada tos akcijos mums nebuvo labai reikalingos. Dirbom, kad pakeltume Panevėžio krepšinį. Savivaldybė yra pagrindinis klubo rėmėjas, manom, kad visiškai teisinga savo dalis padovanoti miestui. Savivaldybė galėtų turėti dalį klubo, į kurį ir taip tikrai nemažai investuoja, keletą metų jį gelbėja. Tai padėtų išlaikyti užtikrintumą, skaidrumą, galėtų Savivaldybė dalyvauti ir paties klubo valdyme“, – aiškino M. Ignatavičius.

Praėjusiais metais visas „Lietkabelio“ biudžetas siekė per 1 mln. Eur.

Pastaruosius trejus metus klubas iš miesto kišenės sulaukdavo šimtatūkstantinių injekcijų. 2016-aisiais klubui skirta 100 tūkst. Eur, 2017 m. – 200 tūkst. Eur. Rekordinė suma – 300 tūkst. Eur – „Lietkabeliui“ atseikėta 2018-iesiems, o tai yra daugiau nei pusė visiems mieste sporto projektams numatytos sumos – šiemet visoms sporto šakoms kartu sudėjus Panevėžyje padalyta iš viso 500 tūkst. Eur.

Išsiskyrė požiūriai

Sprendimą visiškai pasitraukti iš „Lietkabelio“ valdymo M. Ignatavičius motyvuoja išsiskyrusiais požiūriais su kitais klubo dalininkais ir prezidentu Alvydu Bieliausku.

„Išsiskyrė požiūriai dėl komandos komplektavimo, dėl vizijos, tikslų siekimo. Prieš trejus metus buvo pasirinkta viena kryptis, dabar ji šiek tiek keičiasi. Aš truputį kitaip įsivaizdavau. Kadangi mūsų požiūriai nelabai sutampa, užleidžiu vietą pasireikšti kitiems“, – teigė buvęs klubo direktorius.

Savivaldybei nesutikus perimti klubo akcijų, M. Ignatavičius tikisi sulaukti siūlymų, ką su jomis toliau daryti.

„Jei atsisakys, lauksime pasiūlymų iš mero, iš Sporto skyriaus vedėjo, kam galėtume jas padovanoti“, – sako vis dar dalininkas.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentas Alvydas Bieliauskas smulkiųjų bandymą akcijas įpiršti Savivaldybei pavadino reginiu žiūrovams. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Dovanos kratosi

Savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, dėl tik praėjusią savaitę gauto pasiūlymo laukiama Teisės bei Sporto skyrių išvadų. Nors teisės aktai nedraudžia savivaldybėms būti viešųjų įstaigų dalininkėmis, visgi direktorius pripažįsta abejojantis, ar tokią dovaną verta priimti.

„Nei klubui, nei jį valdančiai viešajai įstaigai dėl to, kad Savivaldybė perims akcijas, finansiškai geriau nebus. Mes negalime remti viešosios įstaigos. Bet kokiu atveju rėmimas gali vykti tik per programas, sporto projektus. O jei įvyktų taip, kad kiti dalininkai išeitų ir liktų viena Savivaldybė, visi viešosios įstaigos įsipareigojimai, tarp jų ir krepšininkams, pereitų jai vienai“, – sako R. Pauža.

Anot jo, jei tokia dovana turės daugiau neigiamų aspektų nei privalumų, administracija Tarybai net neteiks svarstyti klausimo dėl akcijų perėmimo.

Pasak R. Paužos, pastaruoju metu Savivaldybė atmeta visus naujus pasiūlymus tapti viešųjų įstaigų dalininke.

„Tame jokių privalumų, o paskui Savivaldybei atsiranda ir finansinių įsipareigojimų“, – aiškina administracijos vadovas.

Dėl tapimo viešųjų įstaigų dalininke išaiškinimo Panevėžio savivaldybė yra prašiusi ir Konkurencijos tarybos. Ji tokiam žingsniui neprieštarauja, jei Savivaldybė, kaip dalininkė, neįneša į įstaigą finansinio indėlio, tačiau visgi nerekomenduoja susisaistyti tokiais saitais.

Skaičiuoja nuopelnus

Klubo prezidentas Alvydas Bieliauskas smulkiųjų bandymą akcijas įpiršti Savivaldybei pavadino reginiu žiūrovams.

„Čia jie žaidžia publikai, o ne dalykiškai, konstruktyviai priima sprendimus. Jei žmonės rimtai tą svarstytų, turėtų logiškus žingsnius daryti. Būtų logiškas žingsnis surasti klubui rėmėją. Gali kad ir „Cido“ arenai dovanoti, gal ji prisidėtų“, – teigė A. Bieliauskas.

Anot jo, vienas iš smulkiųjų – R. Mackevičius – dalininku tapo be finansinio indėlio. A. Bieliauskas sako po praėjusio sezono jam kaip paskatinimą dovanojęs dalį savo akcijų, kurias dabar bandoma įpiršti Savivaldybei.

Klubo prezidentas piktinasi, esą iš smulkiųjų klubas negavęs jokios finansinės naudos.

„Vienas kažkada prisidėjo, iki 2015 m., o anie du iš viso nieko. Dar jie ir algas gaudavo. Tuo metu aš nudirbdavau liūto dalį, rėmėjų pritraukdavau, o algos niekada net nesvajojau gauti, kad tik išlaikytume komandą“, – aiškino A. Bieliauskas.

Anot jo, visiems klubo dalininkams buvo išsiųstas pasiūlymas prisidėti, kai klubui itin reikėjo paramos, bet šie tris kartus atsisakę.

„Tegul tas akcijas paima tie, kurie prisidės prie paramos, klubo veiklos. Turbūt daug kur, Vilniuje ir kituose miestuose, savivaldybės turi savo dalis klubuose. Būtų gerai, kad ir Panevėžys turėtų. Jei perims akcijas, taps dalininke, Savivaldybei irgi turės rūpėti, kad klubas gautų finansavimą“, – perspektyvą piešia A. Bieliauskas.

Jis neigia su smulkiaisiais išsiskyrus požiūriams į klubo valdymą ir strategiją. Atsiradusią takoskyrą A. Bieliauskas mįslingai bando pateisinti kitais, vidiniais, klubo dalykais.

„Labai mūsų požiūriai neišsiskyrė, tik nenoriu apie tai kalbėti, nes truputį čia kvepia kriminalu. Yra audito išvados ir dėl kai kurių dalykų dar vyksta svarstymai, nepadėti taškai“, – pareiškė A. Bieliauskas.

Permainos administracijoje

Spalio pabaigoje „Lietkabelio“ administraciją papildė Jonas Vainauskas, kuris tapo ne tik sporto direktoriumi, bet ir vienu iš klubo dalininkų. A. Bieliauskas pripažįsta pastarajam dovanojęs dalį savo akcijų, nors nedetalizuoja, kokią. Neoficialiais duomenimis, J. Vainauskui dabar priklauso 35 proc. viešosios įstaigos KK „Lietkabelis“ akcijų, A. Bieliauskui – 25 proc.

R. Paužos teigimu, nei krepšinio klubui, nei jį valdančiai viešajai įstaigai dėl to, kad Savivaldybė perims akcijas, finansiškai geriau nebus.
„Sekundės“ archyvo nuotr.

„Galit vadinti mane pagrindiniu, nes mes su Sigitu (Panevėžio bendrovės „Lietkabelis“ generaliniu direktoriumi ir vienu iš krepšinio klubo dalininkų Sigitu Gailiūnu – aut. past.) koncentruojamės. Manęs tos akcijos nei šildo, nei šaldo. Smulkiesiems sakiau, jei patys nenorit, pas mane ateis žmonės, jei aš pakviesiu. Jie rėmėjų nepritraukė, nerado. O aš galiu paramą pritraukti“, – aiškino A. Bieliauskas.

O spalio pradžioje įkurtas naujas juridinis asmuo – VšĮ „Krepšinio klubo „Lietkabelis“ rėmėjas“. Jo vadovu nurodomas Martynas Purlys, o steigėjais įvardijamas klubo prezidentas Alvydas Bieliauskas bei Panevėžio bendrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius ir vienas iš krepšinio klubo dalininkų Sigitas Gailiūnas.

Sporto bendruomenė, svarstydama naujo juridinio asmens įkūrimo aplinkybes, kaip vieną iš galimų kelia versiją, jog tokiu būdu galbūt bandoma atsikratyti smulkiaisiais klubo dalininkais – I. Aukštikalniu, R. Mickevičiumi ir M. Ignatavičiumi.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų