K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ Vilniuje pralaimėjo „Lietuvos rytui“

Šįvakar „LKL – Betsafe“ rungtynes Vilniuje žaidė vietos „Lietuvos ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandos. Susitikimą rezultatu 96:67 (19:17, 29:11, 19:18, 29:21) laimėjo vilniečiai.

Šiame mače „Lietkabeliui“ jau nepadėjo Adas Juškevičius, kuris nuo šiol savo karjerą tęs Turkijos „Galatasaray“ ekipoje.

Tai buvo trečioji šių komandų akistata šiame sezone. Pirmąją, vykusią Vilniuje, 97:81 laimėjo panevėžiečiai, o Panevėžyje 75:69 nugalėjo vilniečiai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir sužaidus tris minutes pirmavo 11:4. Kėlinio viduryje vilniečiai jau pirmavo dviženkle persvara – 16:4. „Lietkabelio“ vyriausiajam treneriui Ramūnui Butautui paprašius minutės pertraukėlės, pavyko pristabdyti įsibėgėjusius vilniečius. Panevėžiečiai laimėjo atkartą 13:3 ir po pirmojo rungtynių ketvirčio atsiliko vos dviem taškais – 17:19.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 5:0 ir tuomet R. Butautas paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Tai neišgelbėjo panevėžiečių. Šeimininkai vėl nutolo ir įgijo dviženklį pranašumą – 28:17. Pirmuosius taškus „Lietkabelis“ antrajame kėlinyje pelnė sužaidus daugiau nei tris minutes. Nors panevėžiečiai dažnai kaitaliojo gynybos sistemą, šeimininkai be didesnio vargo puolime rinko taškus. Poilsio komandos išėjo „Lietuvos ryto“ komandai pirmaujant 20 taškų skirtumu – 48:28.

Pirmoje rungtynių pusėje vilniečiai pataikė net 9 tritaškius metimus iš 13. „Lietkabelis“ pataikė vos 1 tritaškį iš 6.

Po pertraukos visą laiką užtikrintai pirmavo „Lietuvos rytas“, neleisdamas priartėti svečiams. Trečiajame kėlinyje šeimininkai dar vienu tašku padidino savo persvarą ir pirmavo 21 taško skirtumu – 67:46.

Prieš ketvirtąjį kėlinį mačo laimėtojas jau nekėlė abejonių. Paskutinis mačo ketvirtis tapo tik formalumu. „Lietuvos rytas“ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 96:67.

„Lietkabeliui“ daugiausiai taškų pelnė: Ž. Peineris 12, L. Aukštikalnis ir  D. Tarolis po 11.