M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ Vilniuje nušlavė „Rytą“

Panevėžio „Lietkabelis“ (11/8) savo sirgalius pradžiugino įspūdinga pergale.

Šeštadienį panevėžiečiai išvykoje 75:96 (21:32, 24:21, 19:21, 11:22) nepaliko jokių vilčių gėdingą žaidimą demonstravusiai Vilniaus „Ryto“ (14/5) ekipai.

„Lietkabeliui“ pavyko nutraukti keturių paeiliui pralaimėjimų seriją Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate.

Sėkmingai rungtynes pradėjęs Panevėžio klubas po Pauliaus Valinsko tritaškio įsiveržė į priekį 8 taškais – 5:13. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui, Simas Jasaitis „Lietkabeliui“ buvo pelnęs tiek pat taškų, kiek visa Vilniaus ekipa – 8. „Ryto“ krepšininkai atrodė tarsi apsnūdę, o tuo pasinaudoję panevėžiečiai dar labiau didino savo pranašumą (11:23).

Tragiškai gynyboje atrodžiusi sostinės ekipa per pirmąsias 10 minučių praleido net 32 taškus – tuo tarpu panevėžiečiai realizavo net 7 tritaškius iš 10 bandymų (70%).

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, sostinės krepšininkai netrukus sumažino taškų deficitą – 34:38. „Lietkabelis“ aikštelės šeimininkams neleido labiau priartėti iki pat didžiosios pertraukos. Paulius Valinskas su antrojo kėlinio sirena pataikė sudėtingą dvitaškį, kuris panevėžiečiams suteikė 8 taškų persvarą – 45:53.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje išliko panašus – „Lietkabelis“ stengėsi išlaikyti savo persvarą. Po Jamaro Wilsono tritaškio bei Donato Tarolio dvitaškio panevėžiečiai vėl įgijo dviženklį pranašumą – 53:64. Nors sostinės krepšininkai buvo kiek sumažinę svečių atotrūkį, prieš lemiamą ketvirtį „Lietkabelis“ išsaugojo 10 taškų persvarą (64:74).

Puikią sportinę formą demonstruojantis P. Valinskas pataikė ypač sudėtingą tritaškį, kuris, likus žaisti 8 minutes, Panevėžio ekipai suteikė rekordinį 15 taškų pranašumą – 64:79. Tuo tarpu Vilniaus ekipos žaidėjai negalėjo taškų pelnyti daugiau nei 3 minutes. Aikštelės šeimininkai atrodė visiškai sutrikę, o „Lietkabelis“ pradėjo triuškinti varžovus. Per likusį laiką pasižymėti spėjo ir jaunasis Mantas Rubštavičius.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15, D.J. Seeley 14. Deividas Sirvydis 11, Rokas Stipčevičius 9.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Simas Jasaitis 18, Mindaugas Kupšas 14.