„Lietkabelis“ – vėl antras

Penkioliktąją pergalę LKL čempionate iškovoję Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai grįžo į turnyro lentelės antrąją vietą.

Namuose rungtyniavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai šeštadienį 75:62 (21:15, 21:16, 15:12, 18:19) įveikė turnyro lentelės dugne esantį „Šiaulių“ klubą. Šiauliečiams tai buvo jau aštuoniolikta nesėkmė per sezoną.

Šiose rungtynėse „Lietkabeliui“ dėl ligos negalėjo padėti Gintaras Leonavičius. Susitikimą kiek sėkmingiau pradėję aikštelės šeimininkai įpusėjus ketvirčiui turėjo dviejų taškų persvarą (11:9). Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Lietkabelis“ pirmavo 8 taškais, tačiau iki kėlinio pabaigos „Šiauliai“ deficitą šiek tiek sumažino (21:15).

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui panevėžiečiai pabėgėjo į priekį ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą (28:18). Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes „Lietkabelis“ padidino skirtumą iki rekordinės 17 taškų ribos (38:21). Prieš ilgąją pertrauką šiauliečiai atsiliko 11 taškų (42:31).

Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietkabelis“ geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių: panevėžiečiai sugriebė 20 kamuolių, o „Šiaulių“ krepšininkai – vos 13. Tiesa, svečiai po puolime atkovotų kamuolių nepelnė nė vieno taško.

Lietkabelis“ pirmojoje rungtynių dalyje geriau dalijosi kamuoliu – keturiais daugiau rezultatyvių perdavimų už šiauliečius (12 ir 8 rez. perd.). „Šiauliai“ per pirmus du kėlinius gana prastai atakavo krepšį – iš dviejų taškų zonos pataikė 35 proc. metimų, o iš tolimos distancijos atakavo 30 proc. taiklumu. „Lietkabelio“ dominavimą po krepšiu rodė ir pelnyti taškai iš baudos aikštelės – panevėžiečiai pelnė 22 taškus, o svečiai įmetė viso labo dešimt. Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ neleido panevėžiečiams nutolti ir įpusėjus ketvirčiui turėjo tą patį 11 taškų deficitą (46:35). Kėlinį penkiais taškais baigęs „Lietkabelis“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo 14 taškų persvarą – 57:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečiai priartėjo iki aštuonių taškų (61:53), tačiau pasinaudodami Dariaus Gvezdausko technine pražanga aikštelės šeimininkai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą (64:53). Per likusias minutes „Lietkabelis“ išsaugojo solidžią persvarą ir šventė pergalę – 75:62.

Taškai. „Lietkabelis“: Simas Galdikas – 14 (7/11 dvitaškiai), Žygimantas Skučas (7 atk. kam., 3 blokai) ir Benas Medženas – po 13, Lorenzas Viljamsas – 11, Kšištofas Lavrinovičius – 9, Tadas Rinkūnas – 5, Donatas Tarolis – 4, Žygimantas Janavičius – 2, Lukas Aukštikalnis (per 7 min.) ir Darjušas Lavrinovičius (per 13 min.) taškų nepelnė.

Šiauliai“: Martynas Echodas – 18 (9 atk. kam.), Tomas Lekūnas – 12, Darius Gvezdauskas ir Vladislavas Koreniukas (6 atk. kam.) – 9, Devinas Patersonas – 6, Rytis Pipiras ir Arvydas Čepulis – po 4.

Statistika („Lietkabelis“ ir „Šiauliai“): dvitaškiai – 21/39 (54 proc.) ir 17/39 (44 proc.), tritaškiai – 7/25 (28 proc.) ir 5/19 (26 proc.), baudų metimai – 12/16 (75 proc.) ir 13/17 (76 proc.), atkovoti kam. – 34 ir 36, rez. perdavimai – 21 ir 15, klaidos – 15 ir 21, perimti kamuoliai – 9 ir 6, blokai – 6 ir 0.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais rytoj Panevėžyje – Europos taurės turnyre susitiks Miuncheno „Bayern“ klubu. Mačo pradžia 19 valandą. Kitos savaitės pirmadienį „Lietkabelis“ namuose priims Kauno „Žalgirį“.

Suklupo „Lietuvos rytas“

Pasibaigus rungtynėms „Lietkabelio“ strategas Kazys Maksvytis nebuvo patenkintas auklėtinių žaidimu: šį mėnesį komandos sudėtingas tvarkaraštis. „Stengiamės atsigauti žingsnis po žingsnio. Kiekviena pergalė suteikia gerų emocijų. Rengiamės artimiausioms rungtynėms. Galbūt be didelių nuostolių pasiekėme pergalę. Suteikiau šansą kiekvienam krepšininkui pažaisti. Gaila, kad ilgiau nepavyko pasireikšti Lukui Aukštikalniui, tikiuosi, kad nieko rimto. Pabandėme įvairius variantus ir ramiai ruošiamės Europos taurės mačui“, – po rungtynių kalbėjo K. Maksvytis.

Taškas Panevėžyje leido „Lietkabeliui“ grįžti į antrąją turnyro lentelės vietą, nes Klaipėdoje suklupo artimiausi Panevėžio varžovai. Vilniaus „Lietuvos rytas“ ištirpdė didžiulę „Neptūno“ persvarą, tačiau iškovoti pergalės nepavyko. Po fantastiškos kovos sostinės klubas nusileido uostamiesčio krepšininkams 78:85 (20:11, 24:10, 21:26, 20:31).

Šeštadienį vakare Alytaus „Dzūkija“ namuose 82:92 (18:24, 19:25, 25:19, 20:24) nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždėms“. Kovos sekmadienį prasidėjo drama Utenoje. Ten pirmą kartą šį sezoną Prienų-Birštono „Vytautą“ dramatiškai nugalėjo „Juventus“ krepšininkai – 81:75 (25:26, 20:11, 20:23, 16:15). Solidus Kauno „Žalgirio“ žaidimas leido Šarūnui Jasikevičiui eksperimentuoti. Žalgiriečiai LKL pirmenybėse 80:59 (22:11, 25:13, 19:15, 14:20) užtikrintai nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“, o šiame mače progų pasireikšti turėjo „Žalgirio“ jaunimas.

Įžaidėjui – dar vienas titulas

Naudingiausiu praėjusios savaitės LKL krepšininku išrinktas 30 metų 190 cm ūgio Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ įžaidėjas Derekas Lou. Jis savaitės MVP karūną matuojasi jau trečią kartą per sezoną.

Rungtynėse su Alytaus „Dzūkija“ D. Lou aikštelėje praleido 29 minutes, per jas pelnė 15 taškų (1/4 dvitašk., 3/6 tritašk., 4/5 baud. met.), atliko 14 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 7 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą pagerinusiam D. Lou nedaug pritrūko iki šio sezono čempionato rezultatyvių perdavimų rekordo – pirmoje vietoje Kėdainių „Nevėžio“ gynėjas Tonis Prostranas (15 rezultatyvių perdavimų). Pasvaliečių įžaidėjas taip pat pagerino asmeninį šio sezono atkovotų kamuolių rekordą. D. Lou šiuo metu yra pirmas visoje lygoje pagal efektyvumą (vid. po 17,8 naud. bal.), antras pagal vidutiniškai pelnomus taškus (vid. po 14,4 tšk.) ir rezultatyvius perdavimus (vid. po 7,4 rez. perd.). „Pieno žvaigždžių“ įžaidėjas savaitės naudingiausiu žaidėju tapo jau trečią kartą per sezoną. Be to, D. Lou buvo išrinktas gruodžio mėnesio MVP. Praėjusi savaitė buvo viena retesnių, kai į savaitės penketą nepateko nė vienas „Lietkabelio“ žaidėjas.