M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ pralaimėjo Čekijoje

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes „Lietkabelio“ komanda išvykoje žaidė su Nymburko ČEZ ekipa. Panevėžiečiai šias rungtynes pralaimėjo rezultatu 71:78 (26:19, 6:18,  23:16, 16:25).

Tai buvo antroji „Lietkabelio“ ir ČEZ komandų akistata šiame turnyre. Panevėžiečiai pirmojo rato susitikimą, vykusį „Cido“ arenoje, laimėjo 97:86 ir tuomet iškovojo pirmąją pergalę šiame turnyre. FIBA Čempionų lygos turnyre iki šio vakaro rungtynių panevėžiečiai buvo iškovoję tris pergales, o čekai dvi. Abi ekipos buvo sužaidusios po devynis susitikimus.

Rungtynių pradžia panevėžiečiams klostėsi sėkmingai. „Lietkabelio“ krepšininkai beveik visą laiką buvo priekyje, o jų persvara siekė 5–8 taškus. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Lietkabelis“ prieš ČEZ pirmavo 7 taškų persvara – 26:19.

Antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečius ištiko savotiška krizė. Šeimininkai laimėjo atkarpą 10:0 ir išsiveržė į priekį 29:26. Pirmuosius taškus antrajame ketvirtyje „Lietkabeliui“ Simas Jasaitis pelnė tik tada, kai komandos buvo sužaidusios daugiau nei penkias minutes. Svečiams labai sunkiai sekėsi rinkti taškus. Per antrąjį mačo ketvirtį panevėžiečiai sukrapštė vos 6 taškus. Poilsio komandos išėjo Nymburko ČEZ pirmaujant 5 taškų skirtumu – 37:32.

Antroji rungtynių pusė panevėžiečiams prasidėjo sėkmingai. Po tritaškį pataikė S. Jasaitis bei S. Kulvietis ir priekyje jau buvo svečiai 38:37. ČEZ krepšininkams sunkiai sekėsi stabdyti įsibėgėjusius „Lietkabelio“ krepšininkus, kurie greitai įgijo 8 taškų persvarą – 47:39. Abiejų ekipų krepšininkai rungtyniavo labai banguotai. Vieną žaidimo atkarpą geriau sužaisdavo šeimininkai, kitą – svečiai. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 2 taškų skirtumu – 55:53.

Šio susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Labai sėkmingai rungtyniavo „Lietkabelio“ gynėjas J. Wilsonas, pataikė tris tritaškius iš eilės. Prabėgus 3 minutėms „Lietkabelis“ dar pirmavo 62:58, tačiau keli ČEZ tritaškiai leido perimti iniciatyvą ir sugrįžti į pirmaujančias pozicijas – 66:64. Panevėžiečių puolimas visiškai užstrigo ir tuo pasinaudoję oponentai sugebėjo susikrauti apčiuopiamą pranašumą – 71:64. Nenado Čanako auklėtiniai dar bandė atsitiesti, bet ČEZ užtikrintai žaidė puldami ir iškovojo pergalę 78:71.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 18, Vaidas Kariniauskas 9, Paulius Valinskas ir Žiga Dimecas (7 atk. kam.) po 8, Simas Jasaitis 7, Mindaugas Kupšas 6, Saulius Kulvietis 5, Stefanas Sinovecas ir Donatas Tarolis po 4, Marko Čakarevičius 2.

ČEZ: Jaromiras Bohačikas 20, Eugene’as Lawrence’as 16, Petras Benda 8.
Artimiausią susitikimą „Lietkabelis“ žais sausio 13 dieną, sekmadienį. LKL čempionato rungtynėse panevėžiečiai savo aikštėje susitiks su šalies čempionais Kauno „Žalgirio“ krepšininkais. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.