Benas Magdenas pelnė 20 taškų. T. Šiaudinio nuotr.

„Lietkabelis“ pakiliai užbaigė debiutinį sezoną Europos taurės turnyrą

Trečiadienio vakarą Panevėžio „Lietkabelis“ Europos taurės turnyro Top-16 etapo F grupės paskutiniame mače išvykoje Ulmo mieste 86:81 (18:34, 27:16, 19:17, 22:14) įveikė vietos „Ratiopharm“ ekipą ir šia pergale baigė pirmąjį tarptautinį sezoną.

Dar prieš šią dvikovą abi ekipos neturėjo galimybių kovoti dėl vietos ketvirtfinalyje ir ši akistata buvo garbės reikalas.

Likus pusantros minutės svečiai pirmavo (82:77), tačiau „Ratiopharm“ sumetė du greitus dvitaškius. Benas Madgenas tada įmetė tik vieną baudą (83:81), tačiau Ulmo krepšininkai pro šalį paleido du iš eilės tritaškius.

Likus žaisti 9 sek. B. Madgenas sumetė abi baudas ir užtikrino „Lietkabelio“ pergalę.

F grupėje Panevėžio krepšininkai vieninteles dvi pergales iškovojo būtent prieš „Ratiopharm“. Į kitą etapą žengusioms „Chimki“ ir „Bayern“ ekipoms buvo nusileista tiek namuose, tiek išvykoje.

Nepaisant ypač prasto pirmojo kėlinio, kurį svečiai pralaimėjo 18:34, „Lietkabelis“ vėliau atsitiesė ir antrąkart šiame sezone patiesė Vokietijos BBL čempionato lyderius, kurie savo nacionalinėse pirmenybėse žengia be pralaimėjimų.

Geriausią sezono mačą sužaidė Darjušas Lavrinovičius, pelnęs 20 taškų. Krepšininkas be klaidų mėtė tritaškius (pataikė 4 iš 4-ių), baudos metimus (4/4) ir prametė vieną dvitaškį iš 3 bandymų (2/3).

Verta pažymėti tai, kad iki šiol jis per Europos taurės rungtynes pelnydavo vos po 2,5 taško, be to, Ulme Darjušas žaidė tik 19 minučių.

Panevėžiečiai F grupėje su dvejomis pergalėmis ir 4 nesėkmėmis užėmė 3 vietą.

Skaičiuojant ir Europos taurės turnyro pirmo etapo kovas, „Lietkabelis“ šiame tarptautiniame turnyre iš viso 5 kartus džiaugėsi pergalėmis ir patyrė 9 nesėkmes.

Panevėžio klubui liko kovos vietiniame LKL čempionate bei Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Jau šį šeštadienį „Lietkabelis“ namuose 16 val. priims Prienų-Birštono „Vytautą“.

„Ratiopharm“: Raymaras Morganas ir Chrisas Babbas po 13, Da Seanas Butleris 11, Marcellas Pongo, Davidas Kraemeris 9, Augustine’as Rubitas 7, Braydonas Hobbsas 6, Jonas Wohlfahrtas 5, Karstenas Tadda 4, Bjoernas Rohweras 3.

„Lietkabelis“: Benas Magdenas (2/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 10/11 baudų metimai) ir Darjušas Lavrinovičius (2/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 4/4 baudų metimai) po 20 taškų, Gintaras Leonavičius 17, Kšištofas Lavrinovičius 7, Simas Galdikas ir Donatas Tarolis po 5, Lorenzo Williamsas (8 rez. perd.), Tadas Rinkūnas ir Žygimantas Skučas po 4, Žygimantas Janavičius (per 10 min.) nepelnė taškų.

Grupėje pirmą vietą užėmė Miuncheno „Bayern“ (6/6) komanda, kuri išvykoje po pratęsimo 96:74 (15:16, 19:10, 19:25, 19:21, 24:2) įveikė Maskvos srities „Chimki“ (4/2) ekipą.