P. Židonio nuotr.

Lietinga vasara skandina ir mirusiuosius

Lietinga vasara skandina ir mirusiuosius

Gamtos stichijos siaubia ne tik gyventojų daržus ar kiemus, bet ir amžinojo poilsio vietas.

Kristaus Karaliaus katedros kapinėse prie kai kurių kapviečių pastaruoju metu neįmanoma nė kojos įkelti.

Visa rytinė kapinių dalis virtusi pelkėjančiu ežeru.

Net ir po menkesnio lietaus nemaža dalis kapviečių atsiduria po vandeniu.

Panevėžio savivaldybės atstovai teisinasi, kad su gamtos stichijomis jie bejėgiai kovoti.

Pavardės nenorėjęs viešinti Jonas pasakoja dėl skęstančių kapinių į Panevėžio savivaldybę kreipęsis prieš daugiau kaip penkerius metus, tačiau ir iki šios dienos niekas nepasikeitė.

Jo teigimu, ypač sudėtinga situacija devynioliktame kapinių kvartale. Užtenka kiek didesnio lietaus, ir kapavietės atsiduria po vandeniu.

Pasak Jono, būtų galima tokį užliejimą kentėti, jeigu vanduo po liūčių susigertų. Tačiau šlapynė tokią vasarą kaip ši praktiškai laikosi nuolat.

„Po kiek stipresnio lietaus rytinėje kapinių pusėje tyvuliuoja ežerėlis. Nereikia nė stipraus lietaus – kada tik nuvažiuotum į kapines, neįmanoma įeiti – vanduo nuolat semia granitinę skaldelę. Šioje kapinių dalyje net nebegalima laidoti mirusiųjų – jeigu ir pavyksta iškasti duobę, ji kaipmat prisipildo vandens, karsto į vandenį neleisi“, – kalbėjo Jonas.

Visą straipsnį skaitykite birželio 21 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

 • Panevėžio savivaldybėje ir įmonėje atsakingoje už kapinių priežiūrą dirba arba demagogai arba skystaklyniai , kurie vietoj to , kad atlikt savo darbą ir dirbti pagal pareigybines instrukcijas , užsiima demagogijomis . Gamta visur vienodai rodo savo galias , tačiau tik šiose kapinės ilgus metus , sistemingai valdininkai nieko nedaro , kad sutvarkyti inž. komunikacijas taip , kad jos tinkamai funkcionuotų . Visiškai neatliekami vandens nuvedimo sistemos periodiniai valymo darbai . Vandens šuliniai nevalomi , plika akimi matosi , kad jie net nepajudinti metų metus . Šios kapinės patvinsta net vidurvasaryje po menko lietaus .
  Vietoj to , kad imtis priemonių , ieškoti būdų kaip šią problemą išspręst , savivaldybė , o ypač jos administratorius T.Jukna , ieško priežasčių kaip ,, atsifutbolinti „, nes jam nerūpi šis klausimas , jis turi daug ,,skaidrių“
  projektų , kuriems negailima milijonų , kurie dar statybos eigoje išauga dėl nenumatytų darbų , pražiopsintų klaidų , atrastų kaulelių iš XIV a. , kuriems rodoma didžiausia pagarba . Kodėl nerodoma pagarba mūsų artimųjų ir amžininkų palaikams ??
  Rinksim parašus , samdysim advokatus kreipsimės į GP , nes vietiniams prokurorams tokie dalykai gal nerūpi ?? Ar yra Panevėžio prokuratūroje viešojo intereso gynimo skyrius ?

  • Atsakyti
 • Panevėžio valdžia taško lėšas trinkelizacijai , nevykusiems ir labai brangiems projektams , kurie tampa ,,dolgostrojais “ , o toks skaudus visiems miestiečiams klausimas lieka be dėmesio . Paskutinis ES lėšų skyrimas Lietuvai buvo tokio masto , kad savivaldybių asociacijos vadovas Sinkevičius pasakė : ,,Tai pinigų upė “ . Kapinių inž. sistemų sutvarkymui Pnvz savivaldybė iki šiol nerado ne cento , o dabar turės progą pasiteisinti , suvers kaltę karui ir putinui , nes girdi viskas pabrango , o kapinėse turėsime ežerelius ir upelius . O ką veikėte anksčiau , nes problema buvo žinoma visiems ?
  Pirmą kartą mano kapavietė ir šalia esančios buvo apsemtos 2010.07.17 , tik po mano skambučio atvyko darbininkai išvalyti šulinių , jie buvo pilni žemių . Nuo to laiko visos kapinės rytinėje dalyje tvinsta periodiškai .

  • Atsakyti
 • Paskaitėme šį straipsnį popieriniame variante visą ir iš jo supratome , kad ponaitį D. Vadluga kartais užpuola disleksija , per pasaruosius du metus jis nėra buvęs šiose kapinėse , nedalyvauja jokios laidotuvėse , nepasišneka su Krivicku ir aplamai nebendrauja su miestiečiais ir visai nenusiteikęs spręsti šių įsisenėjusių problemų . Jis , kaip miesto valdininkas ieško priežasčių nepadaryti darbo vietoj to , kad ieškotų priemonių jam atlikti .
  Gėda .

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų