ELTA4750356 Vilnius, 2024 m. Birželio 1 d. (ELTA). Vilniaus šaltibarščių festivalis. 2024.06.01 22:10:49. Dainius Labutis (ELTA)

Liepos mėnesį siūloma švęsti Giminių dieną

Liepos mėnesį siūloma švęsti Giminių dieną

Seimo narys Giedrius Surplys siūlo į atmintinų dienų sąrašą įtraukti Giminių dieną.
Jei Seimas pritartų jo įregistruotoms Atmintinų dienų įstatymo pataisoms, kiekvienų metų pirmąjį liepos šeštadienį būtų minima Giminių diena.

Šios iniciatyvos autorius G. Surplys tikisi, kad tokios atmintinos dienos atsiradimas paskatins visuomenę domėtis savo giminės istorija, jos narių veikla ir indėliu į šalies gerovę.
„Šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje dominuoja greitas gyvenimo tempas ir technologijų poveikis, žmonės dažnai pamiršta savo šaknis ir paveldą. Įstatymo projektu siekiama atgaivinti visuomenės supratimą apie giminės svarbą ir giminystės ryšių puoselėjimo svarbą. Giminės istorija yra neatsiejama kultūrinio identiteto dalis“, – dokumento aiškinamajame rašte sako Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys G. Surplys.
Pasak jo, Lietuvoje nuo seno organizuojami giminių susibūrimai, festivaliai ir giminių šventės yra svarbios bendruomenės stiprinimui ir vienišumo – ypač senatvėje – prevencijai. Todėl siekiama, anot G. Surplio, kad šie renginiai taptų nuolatine tradicija, skatinančia tarpusavio ryšius ir bendrystę.
Projekto autorius kviečia Lietuvą pradėti švęsti Giminių dieną jau šįmet.
„Ypač dėl to, kad 2024 m. pirmasis liepos šeštadienis sutampa su Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena“, – į sutapimą atkreipia dėmesį G. Surplys.
Šiuo metu atmintinų dienų sąraše, kuriame yra 90 dienų, Giminių dienos nėra.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų