Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Lemiamame balsavime narkotikų dekriminalizavimo projektui balsų neužteko

Lemiamame balsavime narkotikų dekriminalizavimo projektui balsų neužteko

 

Mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektui Seime palaikymo neužteko.

Priėmimo stadiją pasiekęs projektas galiausiai buvo atmestas 61 parlamentarui balsavus už, 58 prieš ir 7 susilaikius.

Laisvės frakcijos parlamentarės Morganos Danielės inicijuotomis pataisomis siūlyta perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK). Galutiniame projekto variante numatytos baudos nuo 50 iki 350 eurų už pirmą nusižengimą bei nuo 300 iki 500 eurų už pakartotinį nusižengimą.

Paramą projektui išsakiusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė tvirtino, kad baudžiamoji atsakomybė turėtų būti taikoma tik tuomet, kai išnaudojamos visos kitos prevencinės priemonės.

„Mes kviečiame „geležinę uždangą“ nuleisti, ją sunaikinti ir ištiesti žmonėms ranką. Teisininkai šitoje salėje turėtų žinoti, kad ultima ratio principas byloja apie tai, jog baudžiamieji įstatymai turi būti taikomi tik tada, kai visos kitos priemonės yra išnaudotos. Kolegos, visos priemonės nėra išnaudotos. Mes esame pasiryžę jas išnaudoti ne tik panaikinant šį baudžiamąjį įstatymą, o žmonėms, kurie turi priklausomybių, suteikiant pagalbą“, – plenariniame posėdyje sakė A. Armonaitė.

Tuo metu opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentaras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad diskusijoje dėl dekriminalizavimo suplakami pagalbos žmonėms ir baudžiamosios teisės argumentai.

„Manau, kad šioje diskusijoje labai dažnai supainiojame argumentus ir bandome pasakyti, kad dekriminalizacija yra noras padėti priklausomiems asmenims“, – prieš projektą pasisakė jis.

„Aš manau, kad čia yra noras judėti link narkotinių medžiagų normalizavimo, tai reiškia, pasakyti visuomenei, kad vartoti yra normalu ir už tai galima susimokėjus keliolikos ar keliasdešimt eurų baudą tai tęsti. To nevengia pasakyti ir žmonės, kurie teikia šiuos siūlymus, prisipažįstantys, kad jie iki šiol patys vartoja narkotines medžiagas ir nemato tame jokios problemos. Tai, manau, kad tai yra tiesiog dviveidystė“,- mano A. Veryga.

„Valstiečio“ argumentus atmetė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijos Gentvilas, pabrėžęs, kad jis pats palaiko dekriminalizavimo idėją, nors niekada nėra vartojęs narkotinių medžiagų. Politikas akcentavo, kad pagal projektą iš esmės tiesiog siūloma grįžti prie reguliavimo, kuris galiojo šalyje prieš keletą metų.

„Su vienu pono Verygos argumentu negaliu sutikti. Pavyzdžiui, aš pats niekada nesu vartojęs ir noriu pasakyti, kad bet koks kalbėjimas, kuris panašus vos ne į raginimą, man yra nepriimtinas. Nenoriu sutikti ir su kitu argumentu, kad dabar mes čia vos ne skatinsime. Taigi mes tik grįžtume į situaciją, kuri buvo iki 2017 metų, iki Baudžiamosios Atsakomybės įvedimo“ , – tvirtino liberalas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų