LFF moterų U-18 rinktinė (LFF nuotr.)

Lemiamą baudinį įmušusi panevėžietė: „Drebėjo tiek širdis, tiek kojos“

Lemiamą baudinį įmušusi panevėžietė: „Drebėjo tiek širdis, tiek kojos“

Lietuvos merginų WU-18 (1999 m. ir jaunesnių) rinktinė trečiadienį pergalingai pradėjo UEFA Jaunųjų talenčių turnyrą Vilniuje. Po permainingos kovos 2:2 baudinių serijoje mūsiškės privertė pasiduoti Slovakijos bendraamžes.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2, tad pagal varžybų reglamentą buvo mušami vienuolikos metrų baudiniai.

Duris į pergalę prieš Slovakiją atrakino panevėžietės Anikos Kyžaitės realizuotas vienuolikos metrų baudinys. Baudinių serijoje tai buvo ketvirtas lietuvių įvartis. Ir paskutinis. Po tikslaus smūgio A. Kyžaitė pateko į komandos draugių glėbį, o teisėja paskelbė dvikovos baigtį. Priminsime, kad pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 2:2.

„Prieš lemiamą smūgį drebėjo tiek širdis, tiek kojos. Nors „Development“ turnyras yra draugiško pobūdžio, tačiau žaidžiant prieš 23 vietą Europos reitinge užimančią komandą, nesijaudinti nesigauna. Tai pridėjo papildomo jaudulio ne tik man, bet ir visai komandai“, – įspūdžiais dalinosi pergalingo įvarčio autorė.

– Ar po sunkių rungtynių, prieš mušant baudinius dar buvo likę jėgų?

– Rungtynės tikrai buvo sunkios, todėl, nuaidėjus švilpukui, reikėjo atrasti ir fizinių, ir psichologinių jėgų. Tačiau lietuvaitės parodė charakterį ir baudinių serijoje mes nugalėjome.

– Jei atmestumėm galutinę pergalę, pačiame Lietuvos komandos žaidime pačios įžvelgėte daug pozityvo ar kažko vis tik trūko?

– Aš asmeniškai rinktinės žaidimą vertinu tik teigiamai. Tokios rungtynės parodo, kad esame nors ir maža, tačiau kovinga ir motyvuota tauta. Tikiuosi, kad šios rungtynės taps mūsų tolimesnių pergalių Europos lygmeniu pradžia. Tiek sau, tiek aplinkiniame įrodėme, kad galime būti lygiavertės priešininkės tokio lygio komandai kaip Slovakija.

– Penktadienį laukia dvikova su Farerų salų rinktine. Kaip manai, ar labai tos rungtynės skirsis nuo rungtynių su Slovakija?

– Nenuvertinu Farerų salų rinktinės žaidimo. Anaiptol, laikau jas panašaus lygio komandomis. Vakar turėjome galimybę tuo įsitikinti pačios, stebėdamos Slovakijos ir Farerų salų dvikovą. Nors rungtynės baigėsi 6:2 slovakių naudai, tačiau pirmajame kelinyje farerietės demonstravo disciplinuotą ir drausmingą gynybą, kūrė nemažai atakų prie slovakių vartų.

– Užteks jėgų?

– Merginos trykšta noru kovoti ir pažada atiduoti visas likusias jėgas pergalės vardan.

– Jei lauktų dar viena baudinių serija, būtum pasiruošus dar vienam lemiamam smūgiui?

– Šiuo metu visos mintys galvoje sukasi tik apie pergalę, tačiau kamuolys apvalus ir pasiruošusiaia, ginant ne tik komandos, bet ir Lietuvos garbę, tenka būti visada.

***

Lietuva WU-18 – Slovakija WU-18 2:2 (1:1)

(11 m. baudinių serija 4:3)
LFF stadionas, Vilnius
Teisėja – J. Lavrenovaitė
Įvarčiai: 9 min. A. Bogorova (0:1), 28 min. G. Gedgaudaitė (1:1), 72 min. J. Baltrūnaitė (2:1), 84 min. L. Kopčova (2:2).
Baudinių serija: G. Gedgaudaitė (1:0), T. Gmitterova (1:1), L. Vaitukaitytė (2:1), L. Kopčova (2:2) P.Potapova (neįmušė), T. Bochinova (neįmušė), D. Griesiūtė (3:2), B. Brunikova (3:3), A. Kyžaitė (4:3), V. Jančova (neįmušė).

Lietuvos sudėtis: Aušra Klevečkaitė (70 min. Emilija Kaselytė), Paulina Potapova, Anika Kyžaitė, Gabrielė Vitovskytė (62 min. Paulė Milkintytė), Liucija Vaitukaitytė, Deimantė Griesiūtė, Gabija Gedgaudaitė, Miglė Stankevičiūtė (62 min. Viktorija Čiapaitė), Paulina Narbutaitė, Urtė Šmigelskaitė, Roneta Mardosaitė (36 min. Justina Baltrūnaitė). Atsargoje: Ieva Lidikauskaitė, Agneta Patilskytė, Agne Medvedevaitė, Aksinija Neznamova.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų