Lėlių vežimo teatro gastrolės po Ukrainą

Lėlių vežimo teatro gastrolės po Ukrainą

Panevėžio lėlių vežimo teatrą visuomet siejo glaudūs ryšiai su įvairiomis pasaulio šalimis, tačiau šie metai ypatingi – kolektyvą susaistė ilgametė draugystė su Ukraina. Prie kolektyvo prisijungė keturi Kijevo valstybinį kino ir teatro universitetą baigę aktoriai, kurie kartu su Lėlių vežimo teatro kolektyvu net du kartus pasirodys šioje šalyje.

Spalio 9–13 dienomis Vinicos apskrities akademinis lėlių teatras organizuoja dešimtąjį tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Podolskaja lialka 2017“, į kurį pakviestas ir Panevėžio lėlių vežimo teatras. Kvietimas dalyvauti festivalyje yra Panevėžio ir Vinicos miestų draugystės ir bendradarbiavimo ryšių stiprinimo kultūros srityje dalis, tai paskatins naujų idėjų ir patirties sklaidą tarp miestų partnerių. Grįžęs iš tolimos kelionės, teatro kolektyvas tris dienas rodys spektaklius Panevėžio bei kitų Lietuvos miestų vaikams, o spalio 20 dieną vėl išvyks į šiais metais pelniusį Ukrainos kultūros sostinės vardą Dnipro miestą, kur dalyvaus tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „DniproPuppetFest 2017“.

Rugsėjo mėnesį atvykę kūrybingi, iniciatyvūs jaunieji aktoriai iš Ukrainos kartu su Lėlių vežimo teatro profesionalia trupe rodys spektaklį H. Kristiano Anderseno pasakos motyvais „Sniego karalienė“ (režisierius Nacionalinės premijos laureatas Vitalijus Mazūras), kurį lietuvių bei ukrainiečių kalbomis spalio 12 dieną pristatys Vinicos, o spalio 23 dieną Dnipro miestų gyventojams ir svečiams.

Sugrįžęs iš gastrolių, Lėlių vežimo teatro kolektyvas visų, mažų ir didelių, su nekantrumu lauks Respublikos g. 30.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų