Lėlių vežimo teatro archyvo nuotr.

Lėlių vežimo teatras vėl patraukė per Lietuvą

Lėlių vežimo teatras vėl patraukė per Lietuvą

Jau visai netrukus vienintelio Europoje lėlių vežimo teatro kūrybinis kolektyvas beveik mėnesiui iškeliaus į 35-ąsias tradicines vasaros gastroles po Lietuvą.

Tai iš tiesų unikalus reiškinys – plentais ir vieškeliais per šalį rieda didelis spalvingas vežimas, kurį traukia garvežys. Jis sustoja miesteliuose ir kaimuose, kur laukia nematytos ir negirdėtos lėlių pasakos pasiilgę vaikai.

Birželio 5 – 29 d. teatro kolektyvas su spektakliu-teatrine improvizacija „Lėlių cirkas“ (rež. I. Ignatenko ir S. Alochinas) aplankys Panevėžio, Anykščių, Molėtų, Utenos, Švenčionių, Ignalinos, Zarasų, Rokiškio ir Kupiškio rajonus.

Planuojama aplankyti net 45 miestelius: Velžį, Liūdynę, Miežiškius, Nevėžį, Raguvėlę, Troškūnus, Andrioniškį, Anykščius, Burbiškį, Skiemonis, Girsteitiškį, Molėtus, Toliejus, Kuktiškes, Saldutiškį, Linkmenis, Kaltanėnus, Ignaliną, Vidiškes, Kazitiškį, Dūkštą, Visaginą, Zarasus, Degučius, Antalieptę, Dusetas, Antazavę, Aleksandravėlę, Obelius, Rokiškį, Bajorus, Žiobiškį, Kaziliškį, Pandelį, Skapiškį, Naivius, Šepetą, Kupiškį, Noriūnus, Rudilius, Subačių, Tiltagalius, Karsakiškį, Kaubariškį, Vaivadus.

Ši tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties. Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą bei lėlių teatro meną regionuose, suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą bei partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų