Kestutis ir Vytautas Musteikiai. P. Židonio nuotr.

Ledo virtuozai kuria skulptūrą Panevėžiui

Ledo virtuozai kuria skulptūrą Panevėžiui

Panevėžio Laisvės aikštėje jau antrą dieną prie įstabios ledo skulptūros triūsiančių brolių menininkų Kęstučio ir Vytauto Musteikių duetas žinomas plačiame pasaulyje.

Daugiau kaip dešimtmetį jiedu Švedijoje, Norvegijoje ir net Karibų salose stato ledo viešbučius bei galerijas, savo ledo šedevrais skina apdovanojimus įvairiuose ledo festivaliuose.

Dabar jie specialiai Panevėžiui kuria ledo skulptūrą „Už laisvę“, skirtą Sausio 13–ajai. Nuo antradienio Panevėžio centre besidarbuojantys vilniečiai broliai lede baigia išdrožti herbą – kaip pagarbos ženklą prieš 31–erius metus paguldžiusiems galvas dėl Lietuvos.

„Kiek šita skulptūra bus galima pasigrožėti, priklausys tik nuo Panevėžio miesto savivaldybės – kokį orą užsakė artimiausiomis dienomis“, – trumpą atokvėpio valandėlę pajuokauja K. Musteikis.

Daugiau kaip po šimtą kilogramų sveriantys luitai į Panevėžio Laisvės aikštę atvežti iš Latvijos, kuri turi specialius šaldytuvus šiems laikyti. Tačiau kaip padaryti, kad ledas taptų meno kūriniu, kviečiančiu ne tik juo grožėtis, bet ir susimąstyti, diskutuoti, kelti probleminius klausimus – jau iššūkis skulptoriams.

„Kai kartu dirba du menininkai, tenka ir pasistumdyti, bet kažkaip randame sprendimą. Įrankiai tinka visi, kurie pjauna. Svarbiausia – galva ir rankos“, – šmaikštauja K. Musteikis.

Visą straipsnį skaitykite sausio 12 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

P. Židonio nuotr.

Galerija

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų