P. Židonio nuotr.

Ledo arena vėl atvers duris lankytojams (foto galerija)

Ledo arena vėl atvers duris lankytojams (foto galerija)

Panevėžio ledo arenoje vyksta intensyvūs darbai. Dar spalio 28-ąją pradėtas lieti ledas per savaitę visai susiformuos ir jau nuo lapkričio 4 dienos ledo arenoje galės pramogauti lankytojai. Žiemos pramogų mėgėjai pusę metų džiaugsis dirbtiniu ledu.

Kad dirbtinis ledas būtų tinkamas čiuožti, reikia 25 kartus mažais sluoksniais lieti vandenį. Susiformavęs ledas dar bus specialia įranga dažomas balta spalva, o paskui vėl užpilti keli sluoksniai vandens. Paskutinis pasiruošimo akcentas – sužymėti linijas, reikalingas ledo ritulio žaidėjams.

Panevėžio ledo arena dabar jau visiškai kitokia, palyginti su pirmuoju sezonu, kai ji tik pradėjo veikti. Čia sudarytos geros sąlygos ne tik ledo ritulininkams, bet ir čiuožimo entuziastams. Įrengti jaukūs ir šilti persirengimo kambariai, visiškai uždengtos arenos vakarinė ir rytinė sienos, todėl dabar nebėra skersvėjo ir žmonėms jaukiau čia leisti laiką. Jei lankytojai neturi pačiūžų, čia pat gali jas išsinuomoti. Panevėžio ledo areną pamėgo ir kaimyninių rajonų gyventojai – atvykstančiųjų kaskart daugėja.

Šiemet Panevėžio ledo arenoje darbuosis penki etatiniai darbuotojai – dviem daugiau nei praėjusiais metais.

Jau penkerius metus Panevėžio ledo arenos administratoriumi dirbančio Artūro Blažinsko teigimu, šiltuoju metų sezonu arenoje irgi vyko darbai – buvo siekiama dar labiau pagerinti jau sukurtą modelį.

„Per vasaros atostogas nuveikta daug darbų. Pagerinta vartų automatika, arenos apšvietimas, kondensato surinkimo mechanizmas. Panevėžio ledo ritulio klubas ir Ledo ritulio mokykla į arenos modelio pagerinimą investavo tris tūkstančius eurų. Arenos darbuotojai savo iniciatyva kaimyninėje Latvijoje tobulino žinias apie ledo liejimą ir priežiūrą. Anksčiau paruošti ledui reikėjo maždaug 40 sluoksnių, 100 kub. m vandens ir dviejų savaičių laiko, o dabar jau pakanka 25 sluoksnių, 70 kub. m vandens ir vienos savaitės“, – pasakojo A. Blažinskas.

Ties nuveiktais darbais sustoti neketinama. Pasak ledo arenos administratoriaus, numatyti dar keli žingsniai į priekį. Po šio sezono planuojama rekonstruoti dvi arenos sienas – pietinę ir šiaurinę. Jos bus visai uždengtos, kaip kad padaryta su rytine ir vakarine sienomis. Taip pat planuojama uždengti šaldymo kolektorių, kad šaltis kuo geriau išsilaikytų arenoje. Pasak A. Blažinsko, uždengus visas sienas, arenos darbo laikas taptų dar ilgesnis.

Galerija

Komentarai

  • Liuks! Labai laukiam!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų