„Sekundės“ nuotr.

Ledo arena ruošiasi naujam sezonui

Ledo arena ruošiasi naujam sezonui

Lapkričio mėnesį žiemos pramogų gerbėjai vėl galės lankytis Panevėžio ledo arenoje. Tai bus jau penktasis sezonas, kai panevėžiečiai ir miesto svečiai pramogaus ant dirbtinio ledo.

Jau kitą mėnesį, nuo lapkričio pradžios, savo duris lankytojams vėl atvers Panevėžio ledo arena.

Spalio pabaigoje bus pradėtas ruošti ledas, ir per dešimt dienų jis bus tinkamas ledo rituliui, atitinkančiam tarptautinius standartus, ir laisvam bei figūriniam čiuožimui. Paruošti dirbtinį ledą reikės maždaug 25 kartus mažais sluoksniais lieti vandenį, kurio prireiks apie 100 kub. m. Anksčiau reikėdavo 40 sluoksnių ir dviejų savaičių laiko. Susiformavus ledui, dar kelias dienas buvo braižomos linijos, reikalingos per ledo ritulio rungtynes.

Kaip rengiamasi naujajam sezonui, „Sekundė“ kalbėjosi su Ledo arenos administratoriumi Artūru Blažinsku.

„Panevėžio ledo arena dabar jau visiškai kitokia, jei lygintume su pirmuoju sezonu, kai ji tik pradėjo veikti. Čia sąlygos geros ne tik ledo ritulininkams, bet ir čiuožimo entuziastams. Palyginti su ankstesniais sezonais, pokyčiai akivaizdūs. Įrengti jaukūs ir šilti persirengimo kambariai, uždengta arenos vakarinė siena. Taip pat pagerintas ir įrengtas rėmėjų dėka modernus arenos apšvietimas. Jei lankytojai neturės pačiūžų, čia pat pasiūlysime išsinuomoti. Nuo praėjusio sezono kai kuriems miesto ir rajono gimnazijų mokiniams čia vyksta kūno kultūros užsiėmimai. Mūsų arena mėgstama ne tik panevėžiečių, bet ir kaimyninių rajonų gyventojų, jų kaskart daugėja“, – „Sekundei“ sakė Panevėžio ledo arenos administratorius A. Blažinskas.

Pasak pašnekovo, šiltuoju metų sezonu arenoje irgi vyko darbai – buvo siekiama dar labiau pagerinti jau sukurtą modelį. Artimiausiu metu bus pakeisti naujais sulūžę apsauginiai aikštės bortai, bus atnaujinami ledo ritulio vartai.

Ledo arenos administratorius, taip pat ir vienas „Olimpo“ komandos lyderių Artūras Blažinskas pasidžiaugė, kad praėję metai ledo ritulininkams buvo įdomūs ir prasmingi. Naujajame sezone taip pat netrūks įdomių varžybų.

Panevėžiečių iniciatyva užpernai buvo įkurta Aukštaitijos Hockey lyga (AHL) – mėgėjų lyga, kurioje, be Panevėžio „Olimpo“, varžėsi dar penki kolektyvai. Varžybos vyko dviejų ratų sistema, o didžioji dauguma susitikimų buvo žaidžiami Panevėžio ledo arenoje.

„Per šį sezoną Panevėžyje bus surengti trys ledo ritulio turnyrai: Mero taurė, Vasario 16-osios taurė bei Pavasario taurė. Vėl vyks Aukštaitijos Hockey lygos (AHL) pirmenybės, jose žada dalyvauti devyni arba dešimt klubų. Tarp jų bus ir dvi Panevėžio komandos – „Olimpas“ ir „Rėkliai“. Be to, AHL pirmenybėse pirmą kartą ketina dalyvauti ir vienas Latvijos klubas.

Jau trečią kartą rengiama Mero taurė vyks lapkričio mėnesį. Turnyre dalyvaus keturi kolektyvai.

Užpernai buvo įkurta VšĮ Ledo ritulio mokykla, kurioje treneriu dirba A. Blažinskas. Mokyklos auklėtiniai šiame sezone atstovaus jungtinei Panevėžio ir Rokiškio U-11 amžiaus grupės komandai, besivaržančiai Lietuvos nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) pirmenybėse. Ledo ritulio mokykloje laukiama ir naujokų, norinčių išbandyti šią sporto šaką.

Jungtinė Panevėžio ir Rokiškio vaikų komandų NVLRL namų rungtynes žais Panevėžio ledo arenoje. Panevėžyje ketinama rengti ir Lietuvos veteranų čempionatą, kuriame dalyvaus mūsų miesto komanda.

Šį sezoną, kaip ir praėjusįjį, senjorai galės tam tikromis valandomis Ledo arenos paslaugomis naudotis nemokamai. Kiti kainų tarifai bus patvirtinti spalio pabaigoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų