P. Židonio nuotr.

Laukus laisto mineraliniu vandeniu

Laukus laisto mineraliniu vandeniu

Skaitytojo pasiūlyta tema

Nors sunku patikėti, tačiau mineralinio vandens versmėmis gali pasigirti ne tik Druskininkai ar Likėnai, bet ir senieji Berčiūnai Panevėžio rajone.

Iš sovietmečiu čia suplanuoto statyti didžiulio sveikatingumo komplekso dabar beliko prisiminimai ir geologų atrastas mineralinio vandens gręžinys. Vietos gyventojai neslepia pasipiktinimo, kad tokie gamtos turtai neprižiūrimi – iš prakiurusio gręžinio srūvantis itin vertingas ir gausus mineralų vanduo semia laukus.

Daukniūnuose gyvenantis Antanas Alšauskas pasakoja mėgstantis pavaikštinėti po apylinkes. Vos du kilometrai nuo jo namų, senuosiuose Berčiūnuose, tebėra dar sovietmečiu įrengtas mineralinio vandens gręžinys. Iš po žiemos gręžinio konstrukcijos pradėjo leisti vandenį – didžiulė pieva paskendo mineralinio vandens jūroje. Nors dabar vanduo nuslūgo, iš gręžinio ir toliau srovena mineralinis.

„Tai ne šiaip vanduo, o mineralinis! Man tiesiog skauda širdį matant, kaip švaistomas toks vertingas žemės turtas. Jau du dešimtmečius tas gręžinys ten yra, bet niekam nerūpi. Ne taip seniai vaikštinėjau toje vietoje – vanduo šniokščia visu smarkumu. Panašu, kad vamzdis labai senas, paveiktas korozijos, o žiema jį sugadino“, – apgailestauja A. Alšauskas.

Prieš keletą metų taip pat buvo kilusi panaši bėda, jis pats mynė takus ir į Panevėžio rajono savivaldybę. Šioji teisinosi niekuo pagelbėti negalinti, nes gręžinys priklauso privačiam asmeniui. Visgi mineralinio vandens versmės buvo sutvarkytos.

Visą straipsnį skaitykite kovo 24 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Gerb. mere Žaguni, o tai žemės gelmių turtai nėra valstybės nuosavybė?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų