Naujoji Šiaurinė gatvė sujungs Pramonės ir Smėlynės gatves, dėl ko turėtų gerokai sutrumpėti kelias iš Rožyno į miesto vakarinę dalį.

Laukti naujos gatvės jau nebeilgai

Laukti naujos gatvės jau nebeilgai

 

Panevėžyje išties daug aistrų sukėlusios Šiaurinės gatvės tiesimas sparčiai juda į priekį. Atkarpa nuo Pramonės iki Amerikos gatvės jau kone baigta, o likusioje irgi triūsia kelininkai. Miesto Savivaldybė puoselėja viltį, kad pavykus susitarti su rangovais nauja gatvė bus užbaigta dar šiemet.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, rangos sutartis turėtų baigtis 2021 metų rudenį. Visgi su rangovu – įmone „Panevėžio keliai“ dar metų pradžioje tartasi, kad ji Šiaurinę gatvę užbaigs greičiau, nei planuota. Visgi vėliau, pačios Savivaldybės prašymu, darbai šioje gatvėje kiek sulėtinti, nes reikėjo paspartinti kitų gatvių remontus, kuriuos atlieka konkursą laimėjusi ta pati bendrovė.

Pasak T. Juknos, Savivaldybei gavus lėšų iš COVID-19 programos, atsirado galimybė suremontuoti gerokai daugiau Panevėžio gatvių, nei buvo planuota metų pradžioje. Tačiau joms tvarkyti lėšas privalu suspėti panaudoti iki šių metų pabaigos.

Kelininkams savo pajėgas metus į kitas gatves, darbai naujojoje Šiaurinėje gatvėje vyksta pagal pirminius įsipareigojimus, bet tokiu tempu ji galėtų būti baigta kitąmet. Vis dėlto ateinančią savaitę Savivaldybės valdžia planuoja susitikti su „Panevėžio kelių“ atstovais tartis, kaip vėl paspartinti darbą, kad Šiaurinės gatvės pabaigtuves būtų galima švęsti dar šįmet.

„Tikiuosi, surasime sprendimą“, – sako T. Jukna.

Šiuo metu jau atlikta didžioji dalis darbų Šiaurinės gatvės atkarpoje tarp Pramonės ir Amerikos gatvių. Pasak T. Juknos, šioje dalyje telikę kosmetiniai darbai. O nuo Amerikos iki Smėlynės gatvės įrengiamas pagrindas.

„Ar iki metų galo bus atidaryta Šiaurinė gatvė, dar negaliu pažadėti. Buvome sutarę, kad bus padaryta, bet vėliau susitarimai kiek keitėsi“, – sako Savivaldybės administracijos vadovas.

Sutrumpės kelias

Savivaldybė yra nupirkusi beveik 3 km ilgio dviejų eismo juostų Šiaurinės gatvės tiesimo darbus. Šioje B2 kategorijos gatvėje bus paklota tylioji asfalto danga, įrengtos greičio mažinimo priemonės, autobusų stotelės.

Tikimasi, kad ją atvėrus vairuotojams, tolygiau pasiskirstys automobilių srautas mieste, Smėlynės gatvėje nelikus spūsčių, mažės oro tarša. Pasak T. Juknos, nutiesus Šiaurinę gatvę bus kur kas patogiau iš Rožyno patekti į vakarinę miesto dalį – tam nebereikės sukti per miestą.

Šiaurinės gatvės statybos kainuos beveik 4,5 mln. eurų.

Kitas žingsnis – į Smėlynės gatvę

Šį projektą ne kartą bandė blokuoti grupė šiaurinės miesto dalies gyventojų.

Besipiktinančiųjų atstovai rašė skundus Vyriausybei, Aplinkos ministerijai dėl naujos gatvės projekto ir jo žalos aplinkai bei žmonėms. Visgi atsakingos institucijos priežasčių nutraukti suplanuotą darbą nerado.

Nutiesus naująją gatvę, Savivaldybė planuoja imtis vienos judriausių ir matomiausių mieste, arterinės Smėlynės gatvės rekonstrukcijos. Pasak T. Juknos, dar šiemet ketinama teikti paraišką finansavimui gauti šią gatvę remontuoti iš esmės. Skaičiuojama, kad šiam objektui reikės 4–5 mln. eurų.

Smėlynės gatvės atkarpa nuo pervažos iki miesto ribos veikiausiai bus remontuojama per tris etapus.

Kelininkų laukia centras

Šiemet pradedamas ir Kėdainių gatvės remontas, kurį planuojama baigti kitais metais. Savo eilės laukia ir Vasario 16-osios bei Elektros gatvės. Šiuo metu dar nesibaigęs Savivaldybės paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas šioms gatvėms remontuoti, o sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti jau kitą savaitę.

O kartu su Bendruomenių rūmų prieigų rekonstrukcija atnaujinti suplanuota ir senąją Kranto gatvelę.

Jau dėliojamos ir dar vieno didžiulio ir vairuotojams labai svarbaus objekto – J. Janonio bei Pramonės gatvių žiedinės sankryžos – įrengimo detalės. Šiuo metu tam rengiamas techninis projektas.

„Šiemet turėtų įvykti viešieji pirkimai, o jau kitais metais prasidėti rangos darbai“, – teigia T. Jukna.

Komentarai

  • Ir šermonėliui bus patogiau lakstyti asfaltu, nei purvynais 🙂

  • butent kokia ten šiaurine gatve, TEN ŠERMONELIO gatve prašom pakeist o tai žalioji ponia išdurnes visai

    • Atsakyti
    • Kad pastaruoju metu nebesigirdi tos žaliosios ponios prigalvotu nesąmonių ir trukdymo miestui atsinaujinti.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų