A.Pliadžio nuotr. Nors panevėžiečiai neiškovojo šalies jaunių čempionų titulo, visa ekipa – šalies jaunių rinktinės kandidatų sąraše.

Lauks progų revanšams

Balandžio 12-15 dienomis Kauno rajone, Garliavoje vykusiame Lietuvos jaunių (15-16 m.) bokso čempionate šeši Panevėžio KKSC boksininkai likdavo per žingsnį nuo finalų ar čempiono titulų.

Jeigu iš Lietuvos jaunių čempionato dalyvių skambių pergalių tarptautinėse arenose tikimės ateityje, šalia ringo Garliavoje galėjome išvysti dabar treneriais dirbančius tituluotus šalies boksininkus. Panevėžiečiai klausė Europos čempiono ir pasaulio vicečempiono Vitalijaus Karpačiausko nurodymų, jaunuosius kauniečius į pergales vedė pasaulio čempionato prizininkas Vidas Bičiulaitis.

Dovydas Vilenčikas (svorio kategorija iki 50 kg) pateko į pusfinalį, tačiau čia susitiko su marijampoliečiu Aurimu Palšiu ir jam nusileido. Panevėžiečiui atiteko bronzos medalis. Didžiausia konkurencija vyravo svorio kategorijoje iki 60 kg, čia varžėsi 16 boksininkų. Favoritas Ruslanas Žalys netikėtai pralaimėjo kauniečiui Vitui Karosui, kuris vėliau tapo čempionu.

Domas Valentinavičius (iki 48 kg), įveikęs 2 varžovus, pasiekė finalą, tačiau jame nusileido marijampoliečiui Deimantui Baravykui. Vygantas Kuzminskas (iki 54 kg) taip pat kovojo finale, tačiau pralaimėjo kauniečiui Nojui Kanapinskui. Gytis Pranskūnas (virš 80 kg) finale nusileido vilniečiui Edvinui Ostapenkai, o Andrejus Lavrinovas liko trečias. Visi panevėžiečiai – kandidatai į Lietuvos jaunių rinktinę. Panevėžiečius ruošė treneriai V. Karpačiauskas, Aleksandras Laučenkovas ir Darius Katkevičius.

Vido Bičiulaičio treniruojama vaikinų rinktinė birželio mėnesį Kaune kovos tarptautiniame Ričardo Tamulio turnyre, liepą dalyvaus X-ose Baltijos jūros šalių jaunių sporto žaidynėse Breste (Baltarusija), o rugsėjį jaunių laukia svarbiausias šių metų startas – Europos čempionatas Albenoje (Bulgarija). Iš viso šalies čempionate dalyvavo net 161 boksininkai ir boksininkės.