Laukia brangesni mokslo metai

Laukia brangesni mokslo metai

Darželinukus ir pradinukus auginantys panevėžiečiai jau šį rugsėjį sulauks ne tokios malonios staigmenos – ruošiamasi kelti mokestį įstaigos reikmėms darželiuose ir pailgintos dienos grupėse mokyklose.

Savivaldybė motyvuoja, jog toks didinimas nebeišvengiamas, o mokestis už darželį, net ir jį pakėlus, vis tiek liks mažiausias tarp didžiųjų miestų.

Su prašymu bent keliais eurais kelti mokestį įstaigos reikmėms į Savivaldybę kreipėsi Panevėžio ikimokyklinio ugdymo mokyklų vadovų asociacija.

Jos pirmininkės, lopšelio darželio „Rūta“ direktorės Reginos Mikalauskienės teigimu, šis mokestis, siekiantis 11,5 euro per mėnesį, nekeltas nuo 2022-ųjų, bet per šį laiką brango beveik viskas.

Už surinktus pinigus ikimokyklinio ugdymo įstaigos apsirūpina mokymo ir ugdymo, higienos priemonėmis, remontuoja grupes ir bendrąsias erdves, perka baldus ar lauko žaidimo aikštelių įrenginius, apmoka įvairias sąskaitas.

„Per pastaruosius metus statybinių medžiagų ir darbų kainos išaugo kelis kartus, ūkinės prekės, tokios kaip plovikliai, valikliai, – 20–30 proc., itin pabrango mokymo priemonės. Apklausus visus miesto lopšelius-darželius, iš 25-ių sulaukėme atsakymo, kad bent penkiais procentais reikėtų kelti įstaigos reikmių mokestį, nes lėšų pradeda trūkti būtiniausioms prekėms ar sąskaitoms apmokėti“, – pasakojo R. Mikalauskienė.

Visą straipsnį skaitykite birželio 14 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų