„Šiaurės rytų“ nuotraukos

Į Latviją iš Lietuvos driekiasi alkoholio pirkėjų karavanas

Į Latviją iš Lietuvos driekiasi alkoholio pirkėjų karavanas

Prieššventinis alkoholio karavanas. Taip būtų galima pavadinti nenutrūkstamą eilę automobilių, sukančių į Lietuvos ir Latvijos pasienyje esančią alkoholio parduotuvę „ALKO 1000market“. Taip lietuviai ruošiasi švęsti Kalėdas ir Naujuosius metus savo šalyje, kurios valdžia mokestinėmis priemonėmis siekia sumažinti alkoholio vartojimą.

Parduotuvė „ALKO 1000market“ įsikūrusi, Latvijoje, buvusio Saločių – Grenstalės kelio pasienio kontrolės punkto teritorijoje. Nuo jos iki Lietuvos valstybinės sienos – vos keli šimtai metrų. Penktadienį po 13 valandos prie parduotuvės esančioje aikštelėje dominavo automobiliai su lietuviškais valstybiniais numeriais. Transporto priemonių buvo įvairių – galingų autocisternų, mikroautobusų, prabangių visureigių, įvairių įmonių bei tarnybų ženklais pažymėtų automobilių.

Jų vairuotojai ir keleiviai į automobilių salonus bei bagažines krovė įvairaus alkoholio dėžes ir alaus pakuotes.

Visi pirkėjai kalbėjo lietuviškai ir tikino besinaudojantys proga apsirūpinti gerokai pigesniais alkoholiniais gėrimais.

Naujųjų metų šventės atributą – putojantį vyną – lietuviai Latvijoje pirko beveik perpus pigiau nei Lietuvoje. Iš parduotuvės pirkėjai iš Lietuvos stūmėsi ir pilnus vežimėlius pakuočių alaus. 5 proc. stiprumo užsieninio alaus 0,5 litro skardinė Latvijoje kainuoja 0,55–1,04 euro.

Lietuviai daug pirko ne tik užsieninio, bet ir stipraus latviško alaus, išpilstyto į plastikinius 2 litrų talpos butelius. Prekybininkai aiškino, kad lietuviai šį alų pilsto į 1 litro butelius ir pardavinėja savo kaimuose.

Lietuviškai kalbanti „ALKO 1000market“ pardavėja papasakojo, kad lietuviai dideliais kiekiais perka ir tautiečiams į Norvegiją veža stiprų alkoholį, ypač degtinę. Į Angliją esą vežamas alus.

Didelės eilės parduotuvės viduje nebuvo, tačiau pirkėjų srautas buvo nenutrūkstamas. Tik labai retas lietuvis pirko po vieną ar po du alkoholio butelius. Vienas užkalbintas vyras sakė, kad jis grįža iš darbo Latvijoje ir ne pirmą sykį čia sustoja alkoholinių gėrimų sau bei pažįstamiems.

Į „žaliais lapais“ pažymėtus automobilius gėrimus krovė ir labai jaunai atrodantys vaikinai bei merginos. Nemažai alkoholio pirko ir jauni kariškomis uniformomis vilkintys lietuviai.
Panašu, kad latvių prekybininkų (o vėliau ir Latvijos valstybės) biudžetą papildys lietuvių uždirbti eurai.

Fotografuoti parduotuvėje bei prie jos durų neleido apsaugos darbuotojai. Jie nuo fotografo saugojo ir kieme esančius klientus.

„Išprotėjote jūs ten visi Lietuvoje, kad šitiek geriate“, – rusiškai parduotuvės kieme nuostabą reiškė vyras, matantis, kiek lietuviai perka alkoholinių gėrimų. „Ne vien sau perkame, ir draugams, ir tėvams“, – kodėl nemenkas sumas išleidžia Latvijoje, o ne Lietuvoje, vyriškiui paaiškino vienas vidutinio amžiaus lietuvis.

Parduotuvė „ALKO 1000market“ dirba kasdien iki 22 valandos. Kai pasukome namų pusėn, nebuvo panašu, kad prieššventinis alkoholio karavanas iš Lietuvos pusės būtų bent kiek sutrumpėjęs.

Galerija

Komentarai

  • Mano galva – tai taip neturėtų būti.Jei cigarečių įsivežti galiu ribotai – tai kodėl alkoholiui nėra ribojimo? Man alus,stiprieji gėrimai – neaktualu.Tačiau rūkau.Bet kažkodėl man neleidžia įvežti „kiek telpa ar noriu“.

    • Tavo vardas pasako viska apie tavo komentara.

  • Ribojimai yra: 10 litrų stipriųjų gėrimų, 20 litrų stipraus vyno, 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno), 110 litrų alaus. Tai vienam keleiviui. Nepilnameciams veztis alkoholio neleidziama, tai ant vaiku geriau nepirkit, nepreis. Toliau, viskas turi buti asmeniniam naudojimui, jei pasakysit, kad pirkot draugams ar pazistamiems – jau gali but problemu…

  • Jau senai nebeperku Lietuvoje nei alaus nei snapso tegu dar daugiau kelia kainas savaitgali buvau Suwalkuose tai prie Biedrionku ar Kauflandu nebera vietos kur sustoti tik LT numeriais masinos ir pilni vezimai maisto gerimu alus Lenkiskas neblogas pigus geriu i sveikata musu ponu tegu brangina ir maista ir alhoholi.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų