I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Užrakintos ligoninės direktorė: sulaukiame ir maldavimų, ir grasinimų

Užrakintos ligoninės direktorė: sulaukiame ir maldavimų, ir grasinimų

Trečiadienio rytą paskelbti naujausi duomenys dėl koronaviruso tyrimų Lietuvoje – naujų ligos atvejų nepatvirtinta. Vis dėlto moteris, kuriai penktadienio naktį nustatytas koronavirusas, tebegydoma Šiaulių ligoninėje, o Lietuvoje išlieka prieš savaitę paskelbta ekstremali padėtis. Šalies ligoninėse toliau griežtai draudžiamas pacientų lankymas.

Lankytojams lieka užtrenktos ir Respublikinės Panevėžio ligoninės durys. Nuo šeštadienio draudžiama ne tik lankyti joje besigydančiuosius, bet ir perduoti jiems maisto ar daiktų. Pacientų artimieji į ligoninę gali patekti tik išimtiniais atvejais, gavę skyriaus vedėjo ar budinčio gydytojo leidimą.

Negana to, draudžiama artimiesiems dalyvauti gimdyme ir net lankyti gimdyves palatose.

Pasak A. Skorupsko, apribojimai ligoninės lankytojams nebegalios, kai Lietuvoje bus atšaukta ekstremali situacija. „Sekundės“ nuotr.

 

Gavo apsaugos priemonių personalui

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko teigimu, kiek tęsis tokie draudimai, priklausys nuo situacijos šalyje ir Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimų.

„Remiamės Europos užkrečiamųjų ligų centro rekomendacijomis, kurios taikomos visos Europos ligoninėse. Tokie apribojimai nebegalios, kai Lietuvoje bus atšaukta ekstremali situacija. Pasakyti, ar tai įvyks jau pirmadienį, ar dar už mėnesio, tikrai negaliu“, – kalbėjo A. Skorupskas.

Panevėžio ligoninės stacionare gydoma apie 700 įvairiomis ligomis sergančių pacientų, tačiau dar apie 1000 čia apsilanko besigydančiųjų ambulatoriškai.

„Ligonių imunitetas susilpnėjęs, atsiranda labai gera terpė daugintis virusams. Kad to neįvyktų, tie apribojimai ir įvesti. Tai ne koks žmonių gąsdinimas, o noras apsaugoti pacientus. Dėl to ir taikomi apribojimai ir išimčių nebus daroma“, – pabrėžė direktorius.

Šeštadienį Panevėžio ligoninė, kaip ir kitos šalies gydymo įstaigos, iš valstybės rezervo gavo apsaugos priemonių, kurios skirtos ligoninės personalui. Jos sandėliuojamos ir naudojamos griežtai pagal tos dienos poreikį.

Duris užsirakinusios Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė teigia dėl tokių apsaugos priemonių sulaukusi ir gėdinimų, ir grasinimų. „Sekundės“ nuotr.

Užsirakino nuo lankytojų

Nuo praėjusio penktadienio ligonių lankymą taip pat uždraudusios Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovybė neslepia dėl tokios kraštutinės apsaugos priemonės susilaukianti lankytojų spaudimo.

„Durys užrakintos. Sulaukiame ir maldavimų, ir apeliavimų į sąžinę, gėdijimų, piktų žodžių. Prie durų nurodytas telefonas, mūsų pacientams atneštus daiktus galima perduoti prie durų tik personalui. Ganėtinai drastiškos apsaugos priemonės, bet jos neišvengiamos dėl tų pačių ligonių saugumo. Koronavirusas pavojingiausias vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Mūsų ligoninėje sukoncentruoti tam kontingentui priklausantieji, todėl turi būti vengiama galimų kontaktų su išore, kad neįneštų viruso ir jo nepaskleistų“, – kalbėjo įstaigos direktorė Violeta Grigienė.

Šioje gydymo įstaigoje šiuo metu guli 260 pacientų, iš jų 30-iai teikiama paliatyvi pagalba. Pasak direktorės, keliolika ligonių artimieji suskubo pasiimti į namus prieš įvedant griežtus apribojimus. Karantino metu į šią ligoninę paguldytas tik vienas pacientas.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų