P. Židonio nuotr.

Lankytojai – pas gimdyves ir mirštančiuosius

Lankytojai – pas gimdyves ir mirštančiuosius

Plintant savo atmainas bekeičiančiam COVID-19 virusui, ligoninės vėl uždaro duris lankytojams.

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė įleidžia tik labai trumpam atsisveikinti su jau merdinčiais savo pacientais. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuo spalio vidurio leidžiama lankyti tik vaikus ir gimdyves. O Šv. Juozapo globos namuose lankymo tvarka sugriežtinta paskutiniosiomis spalio dienomis.

Visų šių įstaigų atstovai pabrėžė, jog, nepaisant, kad toli gražu ne visi ligoniai bei jų artimieji ribojimais patenkinti, jie duoda rezultatų.

Virusą atnešė lankytojai

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas gydymui Mindaugas Vaitkus teigė, jog didėjantys susirgimų kovidu ir mirčių nuo šios ligos skaičiai lėmė, kad nuo spalio 14–osios nebeleidžiama lankyti ligonių. Anot jo, draudimas paskelbtas po to, kai keliems pacientams buvo nustatytas virusas, kurį, kaip manoma, „atnešė“ lankytojai. Užkrato nepavyko išvengti nepaisant to, kad lankyti buvo leidžiama tik tuos ligonius, kurie gydomi ilgiau nei savaitę, su jais pasimatyti buvo galima ne ilgiau 15-os minučių, be to, griežtai buvo tikrinama, ar lankytojai neturi ligos požymių.

Pasak M. Vaitkaus, dabar sugriežtintas draudimas ateiti į ligoninę negalioja čia gydomų vaikų iki 14-os metų tėvams ar globėjams. Taip pat su gimdyvėmis leidžiama būti kūdikių tėvams.

Ir ankstesnieji, ir dabartiniai griežti ribojimai, direktoriaus pavaduotojo teigimu, yra sukėlę nemažai konfliktinių situacijų bei pas ligonius neįleistų jų artimųjų pykčio proveržių.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 9 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų