P. ŽIDONIO nuotr.

Laisvės aikštėje – ypatingos orientacinės varžybos

Laisvės aikštėje – ypatingos orientacinės varžybos

Panevėžio centre šiandien startavo ukrainiečių ir lietuvių vaikams skirta programa UPLIFT YOUTH,  iš Aukštaitijos sostinės iškeliausianti į kitus Lietuvos miestus.

Programos iniciatoriai priešpietę surengė pirmąjį iš būsimos serijos orientacinių komandinių žaidimų – vadinamųjų kvestų. Jame dalyvavę „Minties“ gimnazijos moksleiviai – ukrainiečiai ir lietuviai, pasiskirstę į 6 komandas turėjo surasti įdomiausias miesto vietas, jas nufotografuoti ir atsakyti į žaidimo klausimus.

Pažintinę pramogą vaikams parengė gidė Olga Chornii Vynarchuk, ją kuravo Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius daktaras Arūnas Astramskas. Žaidimo klausimai buvo paruošti trimis kalbomis: lietuvių, ukrainiečių, anglų.

Dalyvauti tokiuose žaidimuose planuojama pakviesti ir kitų Panevėžio mokyklų, kurias lanko karo pabėgėlių iš Ukrainos atžalos, moksleivius, taip pat jų bendraamžius iš Kauno, Vilniaus.

Projekto UPLIFT YOUTH iniciatoriai – Jungtinių Tautų Vaikų fondas UNICEF bei antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programa jaunimui „Lietuvos Junior Achievement“. Sumanymo tikslas – padėti ukrainiečių vaikams prisitaikyti naujoje kultūrinėje aplinkoje, integruotis bei įgyti naujų įgūdžių, kurie padėtų ateityje siekiant profesinės karjeros.

Šiandien Panevėžyje vykęs žaidimas – tik viena plačios programos dalis. Ją iš viso sudarys keturi etapai.

„Orient“, arba „orientuokis“ – orientaciniai žaidimai miestuose, padedantys geriau pažinti vietos kultūrą.

„Activate“, arba „aktyvuokis“ etape vaikams bus padedama geriau pažinti save ir savo profesinę ateitį organizuojant mokyklose renginius su specialiomis užduotimis bendroms ukrainiečių ir lietuvių komandoms.

„Prepare“, arba „pasiruoški“ etape moksleiviai per praktinius užsiėmimus įgys naujų įgūdžių, padėsiančių ateityje lengviau įsidarbinti, pradėti verslą, įveiklinti savo gebėjimus.

„Succeed“, arba „būk sėkmingas“ etapas taps pereinamuoju iš mokymosi į praktiką – stažavimąsi arba įsidarbinimą, uždarbį, verslo pradžią.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų