Laisvės aikštėje – inkilų gamybos pamokos

Laisvės aikštėje – inkilų gamybos pamokos

Graži kovo diena maloniai nustebino ir Panevėžio gyventojus, ir svečius. Laisvės aikštė tą dieną aidėjo nuo neįprastų garsų. Tarsi daugybė genių susirinko į medžius.

Tačiau ne geniai kaleno, o 50 ruošinių inkilams atsivežę Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai: Timas Navagruckas, Eva Banytė, Mantvydas Kačerauskas, Edgaras Žioba, Emilis Žemgulis ir Arnas Makšancevas mokė susidomėjusius praeivius meistrauti inkilus zylutėms.

Nekasdiene veikla domėjosi ir darželinukai, ir garbaus amžiaus senjorai. Sukalti inkilą panoro ir buvęs miesto meras Povilas Vadopolas. Jisai nuoširdžiai dėkojo jauniesiems miško bičiuliams už gražią ir prasmingą akciją.

Kol vieni kalė inkilus, kiti tyrinėjo didelį ir spalvingą stendą, pristatantį Lietuvos paukščius. Norintiesiems pasitikrinti savo gamtines žinias padėjo Panevėžio miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas. Jis suorganizavo viktoriną „Ar pažįsti miško paukštį?“ – kvietė iš pateiktų paveikslėlių atpažinti bent penkis miško sparnuočius.

Miestiečiai, kurie atpažino paukštelius ir atsakė į viktorinos klausimus, buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Panevėžio gamtos mylėtojai džiaugėsi linksma pavasarine akcija ir dėkojo jauniesiems miško bičiuliams už suteiktą galimybę patiems susikalti inkilą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų