Laisvės aikštėje pradėti įrenginėti naujojo, visiškai kitokio tipo nei senasis, fontano pagrindai.

Laisvės aikštėje ėmėsi fontano

Laisvės aikštėje ėmėsi fontano

 

Rekonstruojamoje Panevėžio Laisvės aikštėje dešimtmečius ošusių fontanų nebeliko nė žymės. Jų vietoje pradėti įrenginėti naujojo, visai kitokio tipo, pagrindai.

Savivaldybės Teritorijų planavimo ir infrastruktūros skyriaus specialistės Vitos Bubliauskaitės teigimu, kol leis gamtinės sąlygos, bus betonuojamas būsimojo fontano pagrindas, įrenginėjamos konstrukcijos.

Anot jos, iki šiol rekonstrukcijos darbus buvo pristabdžiusi nenumatyta kliūtis. Išmontavus senuosius fontanus ir atkasus vandens liniją paaiškėjo, kad šioji tokia sutrešusi, jog būtina pakeisti nauja. Šiemet, specialistės teigimu, bus apsiribojama fontano pagrindų įrengimu. Plokščių, purkštukų, atskleidžiančių bendrą fontano vaizdą, pasak V. Bubliauskaitės, netikslinga sumontuoti prieš žiemą.

Naujasis fontanas projektuojamas ankstesniojo vietoje. Jis bus maždaug 25 metrų apskritimo formos, aikštės grindinio lygyje. Manoma, kad toks sprendimas sukurs trauką šioje erdvėje – fontane galės žaisti vaikai, į fontaną integruotos terasos bus pritaikytos kavinių zonai. V. Bubliauskaitės teigimu, vienas fontano purkštukas galės išgauti kelias galingas vandens srovės formas. Srovės aukštis galės siekti iki 5,4 metro, o galimas jos plotis – iki 7 metrų.

Dirba, kas nematoma

Kol kas smėlio kalnų gožiamoje Laisvės aikštėje dar šiais metais, pasak V. Bubliauskaitės, šiaurinėje dalyje bus pradėtos ardyti granitinės raudonos plytelės. Planuojama, kad granito plokštės bus perkeltos į reprezentacinę erdvę priešais miesto Savivaldybę, kur nebeliks automobilių stovėjimo aikštelės.

Jeigu leis gamtinės sąlygos, rangovas galbūt spės prie J. Miltinio dramos teatro iškloti ir trinkeles“, – sako specialistė.

Kol kas smėlio krūvų gožiamos Laisvės aikštės rekonstrukciją numatyta užbaigti kitąmet. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

O šiuo metu aikštėje stūksančios didžiulės smėlio krūvos bus naudojamos išardytos šiaurinės dalies pagrindams ruošti.

Bus dirbama tol, kol leis orai. Rangovas mano, kad pajėgumų turės, nes kiti jo vykdomi projektai jau baigiami arba artėja prie pabaigos. Norima intensyviau pradėti dirbti Laisvės aikštėje, nes kitiems metams darbo likę dar labai daug“, – patvirtino V. Bubliauskaitė.

Aikštės rekonstrukciją numatyta užbaigti kitąmet.

Nors iki šiol šioje tvarkomoje miesto centrinėje dalyje nebuvo matyti didesnio statybininkų sujudimo, V. Bubliauskaitės teigimu, tai dar nereiškia, kad niekas nebuvo daroma. Anot jos, vyksta vizualiai nematomi darbai.

Nėra taip, kad jei nieko nematote, tai ir nieko nevyksta. Žmonės galvoja: atėjau, per savaitę pastačiau fontaną ir išėjau. Taip nebūna, ypač infrastruktūros projektuose, kur daug keitimų, nesutapimų ir niekada nežinai, ką rasi po žeme. Pastatą gali apeiti, apžiūrėti, koks sienų storis ar būklė, o čia projektuodamas negali numatyti daugelio dalykų. Tik atkasus, pradėjus darbus pasimato, ką dar tikslinga pakeisti, kas sugedę ar itin prastos būklės. O šių dalykų žmonės nemato“, – aiškino projekto vadovė.

Centras virto statybviete

Šiuo metu beveik visa centrinė Panevėžio dalis virtusi ištisine, sunkiai praeinama statybviete – tvarkomos Respublikos, Klaipėdos, Vilniaus gatvės. V. Bubliauskaitės teigimu, šiemet dar gali būti sudėti šaligatvių atitvarai Klaipėdos ir Respublikos gatvėse. Pastarojoje šiuo metu jau visiškai paruošti pagrindai.

Respublikos gatvėje lieka kloti trinkeles, dėti bortus, bet jie dar neatkeliavo. Klaipėdos gatvėje rangovas planuoja supilti visus pagrindus ir taip taip laukiama bortų, kurie turi būti gauti lapkričio pradžioje“, – sako specialistė.

Darbus Vilniaus gatvėje planuojama baigti dar šiemet. Čia palei šiaurinį šaligatvį įrengiamos naujos automobilių stovėjimo vietos, kompensuosiančios prie Savivaldybės ateityje naikinamą stovėjimo aikštelę.

Komentarai

  • kada imsis Senvages

    • Senvagės buvo jau trečias konkursas, deje už tokia suma kuris duoda savivaldybė, neatsirado norinčiu tvarkyti. Lauksim nebent kitais metais, gal vis atsiras, bet kuo toliau, tuo statybos brangsta. Tai gali užtrukti ir ne vienerius metus, o projektu yra dar daug, skaistakalnio parkas, B.Čerkaso sodybos sutvarkymas ir dar daug kitu laukiančiu projektu.

  • TOBULA…NET JEI NIEKAS NEVYKSTA, TAI KAŽKUR VYKSTA… JAUČIU PROJEKTAS BRANGSTA AKYSE…

    • Atsakyti
  • O ko nors pabaigti įvairovės dėlei nebandysit ?

  • Na ne taip atrodo aikste kaip buvo vaizduojama atvirtutese pries statybas… uz ka milijonai sumoketi ?

  • Cerkeso sodyba tikrai neprioretetas ,kiek kainos jos islaikimas ,cia stumema kazkieno nevykusia ideja

  • Senieji fontanai tikrai buvo žavūs ir veikiantys. Dabar nebus galima patogiai sėdėti ir gėrėtis, nes ištisai bėgios ir taškysis maži vaikai. Maudykla.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų