P. ŽIDONIO nuotr.

Laiško siuntimas virsta galvosūkiu

Laiško siuntimas virsta galvosūkiu

Kada paskutinį kartą gavote paštu siųstą laišką? Nuo šiol popieriniai laiškai bus dar didesnė retenybė. Mat tokį išsiųsti darosi sudėtinga.

Karantino metu, kai primygtinai rekomenduojama mažiau vaikščioti lauke, panevėžietė pasipiktino netoli namų esančiame spaudos kioske negavusi pirkti pašto ženklų. Dar labiau ją nustebino žinia, kad kioskai jais nebeprekiauja nuo sausio.
„Spaudos kioskas daugeliui arčiau nei pašto skyrius, o ir žmonių prie jų mažiau. Negi dabar dėl pašto ženklo turėsiu trenktis per pusę miesto iki pašto? Neturiu kompiuterio nei interneto, o dabar ir laiško išsiųsti nebegaliu“, – stebėjosi į „Sekundę“ paskambinusi moteris.

Nesusitarė dėl sąlygų

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė tvirtino, kad įmonė tėra pašto ženklų tiekėja kioskams, todėl šie geriausiai žino atsakymą, kodėl juose neliko tokios prekės.
„Kiek kioskai, parduotuvės užsako pagal jų poreikį pašto ženklų, tiek mes jų ir tiekiame. Jie reguliuoja savo pardavimus, todėl komentuoti už juos nelabai galėčiau“, – teigė V. Budrienė.

Anot jos, pašto skyriuose ženklų tikrai netrūksta, o išsiųsti laiškui jų nebūtinai ir reikia. Tiesa, neturintiesiems interneto vis dėlto teks kulniuoti iki pašto skyriaus.

„Pakanka antspaudo, kurį uždeda pašto skyriaus darbuotojas. Pašto ženklų galima įsigyti ir mūsų internetinėje parduotuvėje“, – kalbėjo V. Budrienė.

Vis dėlto spaudos kioskus valdanti įmonė „Reitan Convenience Lithuania“ patvirtino, kad pašto ženklais jie išties nebeprekiaujantys. Bendrovė motyvuoja, jog prekės kioskuose nebeliko dėl komercinių aplinkybių.

„Nesusitarus dėl komercinių sąlygų, buvo priimtas sprendimas pašto ženklais mūsų prekybos vietose neprekiauti. Pašto ženklų galima įsigyti pašto skyriuose“, – pakomentavo „Reitan Convenience Lithuania“.

Daugiau daiktų, mažiau laiškų

Nors artėja Velykos, o žmonėms rekomenduojama kuo mažiau per jas keliauti, pašto darbuotojai nepastebėjo, kad būtų siunčiama daugiau laiškų, sveikinimų.
„Žmonės paštu siunčia vis daugiau daiktų, o ne laiškų. Praėjusiais metais laiškų sumažėjo 19 proc. O daiktų siuntimas itin sparčiai auga – pernai fiksavome 27 proc. augimą, lyginant su užpraėjusiais metais. Tai visiškai atitinka pasaulines tendencijas“, – sako V. Budrienė.

Praėjusį rudenį panevėžiečiai sunerimo neradę įprastose vietose ir geltonų pašto dėžučių laiškams siųsti. Tuomet Lietuvos pašto atstovė aiškino, kad pagal reikalavimus viešai naudoti skirtos pašto dėžutės gyvenamosiose vietovėse turi būti įrengtos taip, kad atstumas iki naudotojo gyvenamosios ar jo buveinės vietos tiesiausiu atstumu būtų ne didesnis kaip du kilometrai. Tuomet Panevėžyje nuimta 14 dėžučių ir palikta 16. Visgi panevėžiečiams sujudus, Lietuvos paštas pažadėjo peržiūrėti poreikį ir kai kur jas galbūt sugrąžinti.

Šiuo metu, pasak V. Budrienės, pašto dėžučių tinklas optimalus. Jų, pasak pašto atstovės, Panevėžyje įrengta tiek, kiek reikia pagal paklausą ir nepažeidžiant universalios pašto paslaugos reikalavimų.

 

Komentarai

  • Dėllaiško išsiuntimo reikia eiti į paštą, nei pašto ženklų, nei laiškų dėžučių nebeliko – KĄ DARYTI???

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų