I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Laikrodžio klausimas užstrigo Europoje

Laikrodžio klausimas užstrigo Europoje

Naktį į sekmadienį miegosime valanda ilgiau – laikrodžių rodykles vėl suksime atgal, nors daugelis jau seniai laukia, kada ištisus metus gyvensime vienu laiku.

Nepaisant, kad jau nuspręsta, jog šie metai bus paskutiniai, kai kas pusmetį tenka taikytis prie naujo laiko, Europos Sąjunga iki šiol neturi bendro sprendimo dėl laikrodžių sukiojimo. Susisiekimo ministerija mano, kad greičiausiai rodykles teks sukti ir pavasarį.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė sako, kad Europos Komisija direktyvą, kuria panaikinamas sezoninis laiko keitimas, pasiūlė dar 2018 metų rudenį. Jos teigimu, šis pasiūlymas buvo pateiktas, be kita ko, atsižvelgiant į tų pačių metų vasarą Europos Komisijos surengtą apklausą. Jos metu sulaukta rekordinio – 4,6 mln. atsakymų skaičiaus. Dauguma – 84 proc. – respondentų pritarė minčiai nebesukioti laikrodžio rodyklių.

„Kad Europos Komisijos siūloma direktyva įsigaliotų, dėl jos turi sutarti Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba, tai yra Europos Sąjungos valstybių vyriausybės. Europos Parlamentas 2019 metų kovą pritarė, kad sezoninis laiko keitimas turėtų baigtis 2021 metais. Dabar sprendimas yra Europos Sąjungos Tarybos rankose. Ji šiuo klausimu pozicijos dar nėra priėmusi“, – teigė A. Kazlauskaitė.

Ragina nebetempti gumos

Susisiekimo ministerija mano, kad Lietuva sezoninį laiką keis ne tik šį savaitgalį, bet greičiausiai dar ir pavasarį.

„Apmaudu, kad Europos Sąjunga po kelerius metus trukusių diskusijų negali pasiekti vieningo susitarimo dėl sezoninio laiko keitimo. Lietuva suinteresuota greitai ir koordinuotai išspręsti šią problemą, nes Europos piliečiai ir toliau du kartus per metus kenčia nuo režimo, kuris nėra nei tinkamas šiuolaikiniam gyvenimo būdui, nei žmonių palaikomas“, – teigiama ministerijos „Sekundei“ atsiųstame atsakyme.

Ministerijos atstovai teigia, kad Lietuva buvo viena tų šalių, kurios nelaukdamos įvykdė reikalingus parengiamuosius darbus – konsultacijas tiek su visuomene, tiek su verslu ir kitais subjektais.

„Lietuvos konsultacijos parodė, kad sezoninio laiko keitimo nutraukimas neturės neigiamo poveikio atskirų valstybių narių ekonomikai. Manome, kad būtina prisiimti politinę atsakomybę ir pagaliau užbaigti šį klausimą priimant bendrą ES sprendimą“, – teigė ministerija.

Visą straipsnį skaitykite spalio 27 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Pakabinkit laikrodį ant savivaldybės pastato berods trečiam aukšte virš balkono ir dar vieną ,kitame aikštės gale, žiūrinčio į aikštę nuo senojo teismo pastogės, prieš viešbutį ,gražiai tinkama senovinė vieta .Amen

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų