Laikmetis koreguoja ir tuoktuvių datą

Laikmetis koreguoja ir tuoktuvių datą

Rugpjūtis – vestuvių metas. Tačiau prieš šimtmetį buvo kitaip – daugiausia porų susituokdavo vasarį.

Tarpukariu Lietuva buvo agrarinė valstybė, kurioje tik apie 13 proc. gyventojų gyveno miestuose, todėl didžiąją metų dalį žmonės skirdavo žemės ūkio darbams ir vestuvėms nelikdavo laiko.

1926-aisiais Lietuvoje žiedus sumainė 19 066 poros. Iš jų rugpjūtį – tik 1 007. Užtat vasarį tuoktuvių puotas kėlė net 5 607 jaunavedžių poros.

O štai pernai šalyje santuokų registruota dar daugiau nei prieš 93-ejus metus. Praėjusiais metais būti drauge ir varge, ir džiaugsme, kol mirtis išskirs, viens kitam pažadėjo 19 734 poros. Iš jų 3 982 vestuves iškėlė rugpjūtį, vasarį – tik 733.

Mendelsono maršas paskutinį vasaros mėnesį dažniausiai skamba ir panevėžiečiams.

Aukštaitijos sostinėje pernai įregistruota 580 santuokų, šiais metais – jau 317. Iš jų

prie Civilinės metrikacijos skyriaus laiptų daugiausia rikiavosi rugpjūtį. Tą mėnesį pernai Panevėžyje susituokė 87 poros, šiemet – 80.

Meilės mėnesiu tituluojamą vasarį, kai įsimylėjėliai švenčia Valentino dieną, miesto Santuokų rūmuose visgi buvo tyliausia. Šalčiausią žiemos metą vestuvėms pernai rinkosi 13 porų, šiemet – vos 11.

Skaičiai

Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos duomenimis, praėjusių metų vasarą populiariausia vestuvių data buvo rugpjūčio 18-oji, šeštadienis (2018-08-18) – šią dieną amžiną meilę visoje šalyje prisiekė beveik 460 porų.

Taip pat populiarios tuoktuvių dienos 2018 metais buvo liepos 14-oji ir 21-oji, rugpjūčio 4-oji bei 25-oji, kai žiedus sumainė po maždaug 250 jaunavedžių.

Komentarai

  • O santuokos sudaromos baznycioje i ta sarasa ieina?

  • Netoli miesto, sodyboje netyčia mačiau vestuves,ot gražios,jaunoji sakyčiau ne piemenė nepaprastai brangia gražia suknele,jų liūdininkė panašiai.Sakė,kad didelė pokylio salė skendėjo baltų gėlių rūke.Brandi puošni publika ,buvo tikra šventė ir lauke ir viduje.Sekmės Jums gyvenime.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų