P. Židonio nuotr.

Laikinai atitolino miestą

Laikinai atitolino miestą

Dėl karantino šalyje sustojus gyvenimui, gerokai sumažėjo galimybės kaimo gyventojams pasiekti miestą. Panevėžio rajone autobusai jau nuo kovo važiuoja gerokai rečiau, o prieš pat Velykas jų dar labiau sumažėjo. Nors dabar atvažiuoti į miestą – didelis reikalas, prastas susisiekimas žmonių nepiktina. Rajono Savivaldybė sulaukė skundų tik dėl vieno vakarinio reiso, kuris nuo antradienio vėl atnaujintas.

Nors karantino metu važiuoti visuomeniniu transportu rekomenduojama tik prispyrus labai rimtam reikalui, visgi nemažai kaimų gyventojų dirba mieste, čia turi reikalų – prireikia į vaistinę ar maisto. Panevėžio rajone autobusų reisai mažinti per penkis kartus, o paskutiniai pokyčiai, kai laikinai sumažinta bene daugiausia reisų, ypač savaitgalio, įsigaliojo nuo balandžio 13-osios. Rajono Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė sako, kad elgiamasi kaip ir visoje Lietuvoje – dėl karantino smarkiai sumažėjus keliaujančiųjų skaičiui, auga vežėjų nuostoliai, tad peržiūrėti maršrutai. Tiesa, kiek tiksliai sumažėjo keleivių, kol kas nežinoma – šias ataskaitas Savivaldybė gaus gegužę.

Pasak A. Čiegytės, peržiūrėti visų krypčių maršrutai. Ne viena kryptimi laikinai palikti tik rytiniai ir vakariniai reisai, kad žmonės turėtų kuo nuvažiuoti į darbą mieste ir sugrįžti. Tokių krypčių, kur nebūtų palikto bent vieno reiso per dieną, nėra.

„Nėra rajonas taip uždarytas, kad žmogui nebūtų su kuo atvykti į miestą“, – sako A. Čiegytė.
Anot jos, dar labiau mažinti reisų skaičiaus neplanuojama. Vedėjos teigimu, bus vertinama situacija šalyje ir, jei mažėjant susirgimų švelnės karantino sąlygos, kai kurie reisai bus sugrąžinti dar nesibaigus apribojimams.

Važinėja tik į darbą

Pasak A. Čiegytės, sprendimai drastiškai sumažinti reisų į kaimus gyventojams per daug neužkliuvo – skundų sulaukta tik dėl Liberiškio krypties. Dėl panaikinto paskutinio, 19.30 val., reiso žmonėms kilo keblumų sugrįžti iš darbų mieste.

Naujamiesčio seniūno Jono Sankaičio nuomone, dabar autobusų tvarkaraščiai aktualūs tik dirbantiesiems mieste.

„Keleivių autobusuose taip sumažėję, kad dieninių reisų autobusai važiuoja praktiškai tušti“, – pastebi J. Sankaitis.

Panevėžio rajono Smilgių bendruomenės centro „Bitė“ vadovė Asta Kačarauskienė irgi negirdėjusi iš bendruomenės narių skundų dėl susisiekimo su miestu. Pasak jos, daug gyventojų važinėja nuosavu transportu. Anksčiau autobusais važiuodavo keletas Smilgių gimnazijos mokytojų, tačiau dabar jie dirba iš namų.

Panevėžio seniūnas Saulius Skrebė taip pat pastebi, kad važiuojančiųjų likęs vienas kitas.
„Mano seniūnijoje nubraukti reisai į Pazukus, kur važiuodavo vienas–du keleiviai arba visiškai tuščias autobusas. Kam be reikalo varinėti tuos autobusus?“ – sako seniūnas.

Anot jo, keleivių padaugėdavo nebent vasarą, kai žmonės patraukdavo į sodus. Dabar ir sodininkams reisai neaktualu – karantinas įkalinęs tarp keturių sienų.

Tuščias miestelis

Prieš Velykų savaitgalį nebeliko nemažai reisų ir į Raguvą. Raguvos seniūno Juozo Skorulskio teigimu, iki miestelio nebevažiuoja dalis dieninių ir savaitgalio autobusų. O ir likusieji važinėja beveik tušti.
„Mačiau, tuščias autobusiukas atvažiuoja, pastovi Raguvoje ir vėl išvažiuoja“, – pasakojo seniūnas.
Anot jo, per karantiną ir pats miestelis tuščias – mažai žmonių, o ir automobilis vos vienas kitas pravažiuoja.

„Jeigu kas nors pasimato ryte, tai tik į parduotuvę atbėga ir vėl tuščia. Man atrodo, maisto užtenka visiems ir čia, o daugiau gal nieko labai ir nereikia“, – svarsto J. Skorulskis.
Raguvos bendruomenės pirmininkė Liubovė Kepalinskienė pritaria: miestelis dabar labai tuščias. Dirbantieji mieste paprastai ir iki karantino važinėdavo nuosavais automobiliais, baldų gamybos įmonė pati veža darbuotojus, pas gydytojus dabar į miestą nenuvyksi, o vietoje dirbanti gydytoja konsultuoja telefonu.

Pasak pirmininkės, ir apsipirkti į miestą gyventojų niekas nevilioja – užtenka parduotuvių vietoje, Raguvoje veikia ir vaistinė.
L. Kepalinskienė sako pati sekmadienį buvo išėjusi pasivaikščioti po miestelį, tikėjosi išvysti bent kokį judesį per šventes, tačiau nė vieno praeivio taip ir nesutiko.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų