Laidotuvėse galės dalyvauti neribotas skaičius žmonių

Laidotuvėse galės dalyvauti neribotas skaičius žmonių

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė švelninanti dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvestus reikalavimus laidotuvėms.

Nuo šiol jose karantino metu galės dalyvauti neribotas skaičius žmonių, tačiau jie turės laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių, taip pat higienos taisyklių.

Be kita ko, nuo šiol bus galima ir organizuoti gedulingus pietus viešojo maitinimo įstaigose ar namuose, taip pat bus galima ir šarvoti velionį ilgiau nei keturias valandas, kaip buvo iki šiol.

Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime.

Šiuo sprendimu savivaldybėms taip pat pavesta, tvarkant mirusiųjų nuo koronaviruso palaikus, pasirūpinti patalpomis su šaldymo įranga arba tokiomis, kuriose ją būtų galima greitai sumontuoti ir pritaikyti mirusiųjų laikymui.

Be kita ko, pavesta ir numatyti galimybę naudoti krovininį transportą su šaldymo įranga.

Ministerija primena, kad mirusiaisiais nuo koronaviruso laikomi tie, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, pasireiškė sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija ir nebuvo nustatyta kita mirties priežastis arba įtartas koronavirusas, tačiau tyrimas jai nustatyti atliktas nebuvo.

Gydymo įstaigos, jeigu žmogus mirė joje, taip pat artimieji ir kiti asmenys privalo informuoti laidojimo paslaugų teikėjus, kad žmogaus palaikai yra priskiriami prie asmenų, mirusių nuo koronaviruso, palaikų grupės.

Jei palaikų tvarkymo metu nėra aišku, ar žmogus sirgo koronavirusu, jo palaikai tvarkomi kaip priskiriami šiai grupei.

Nurodyta palaikus, priskiriamus mirusiųjų nuo koronaviruso infekcijos grupei, šarvoti uždarame karste.

Laidojimo paslaugų teikėjai privalo aprūpinti darbuotojus asmens apsaugos ir kitomis priemonėmis, reikalingomis teikiant laidojimo paslaugas pagal nurodytas rekomendacijas, taip pat užtikrinti, kad laidojimo paslaugų vietoje būtų galimybė nusiplauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, būtų būtinų dezinfekcinių priemonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų