Organizatorių nuotr.

L. Prokopavičius tapo Lietuvos čempionu

Šalies triatlono čempionate puikiai pasirodė panevėžiečiai. Lukas Prokopavičius olimpinėje distancijoje tapo nugalėtoju, o Tadas Cesevičius liko ketvirtas. Jau aštuntą kartą įvyko kasmetis Trakų triatlonas, rengiamas kartu su Lietuvos triatlono čempionatu.

Po įnirtingos kovos plaukiant, važiuojant dviračiu ir bėgant, Lietuvos triatlono čempionato nugalėtoju vyrų grupėje tapo panevėžietis Lukas Prokopavičius (2 val. 04 min. 31 sek.).

Antrąją vietą olimpinėje distancijoje iškovojo Jaunius Strazdas (2 val. 04 min. 57 sek.), o trečias liko Igoris Kazlovskis (2 val. 05 min. 05 sek.). Arti prizininkų pakylos buvo dar vienas mūsų miesto atstovas. Panevėžio sporto centro auklėtinis Tadas Cesevičius (2 val. 05 min. 44 sek.) užėmė ketvirtąją vietą.

Panevėžio Raimundo Sargūno gimnazijos auklėtinis aštuoniolikmetis L. Prokopavičius antrus metus iš eilės tapo šalies čempionu. Panevėžietis ką tik baigė mokslus R. Sargūno gimnazijoje ir išlaikė egzaminus.

Savo auklėtinių pasirodymu liko patenkintas sportininkų treneris, praeityje žinomas triatlonininkas Vidmantas Urbonas.

„Konkurencija vyrų grupėje buvo tikrai didelė, nes dėl šalies čempiono titulo varžėsi šimtas dalyvių. Lukas antrus metus laimėjo čempionatą, nors visavertiškai pasiruošti startui šįkart buvo sudėtinga. Treniruočių procesui trūko laiko ne tik dėl koronaviruso pandemijos, bet ir dėl to, kad beveik tuo pačiu metu sportininkui reikėjo laikyti baigiamuosius egzaminus. Labai sėkmingai pasirodė ir Tadas Cesevičius, kuris aplenkė daug pajėgių varžovų ir užėmė aukštą ketvirtąją vietą“, – pasibaigus šalies čempionatui „Sekundei“ sakė V. Urbonas.

L. Prokopavičius baigęs R. Sargūno sporto gimnaziją toliau sportininko karjerą tęs Vilniuje, kur atstovaus vienam sostinės klubui, kartu ir mokysis.

Šalies čempione moterų grupėje tapo Inga Paplauskė (2 val. 23 min. 53 sek.). Antrojoje vietoje liko Viktorija Kalvelytė (2 val. 32 min. 53 sek.), o trečiojoje – Ieva Urbonavičiūtė (2 val. 33 min. 04 sek.).

Pusę olimpinės distancijos merginų grupėje greičiausiai įveikė ir varžybų nugalėtoja tapo dar viena R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė – Ugnė Paurytė (1 val. 13 min. 55 sek.).

Vaikinų grupėje pergalę iškovojo vilnietis Jokūbas Tijūnonis (1 val. 04 min. 40 sek.). Antroji vieta atiteko būsimam R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniui Robertui Gegužiui (1 val. 05 min. 49 sek.). Šis vilnietis, trenerio Kęstučio Steponavičiaus auklėtinis, dvejus metus gyvens ir mokysis Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijoje.

Trakų triatlonas šiais metais vyko jau aštuntą kartą. Per varžybas sportininkai Galvės ežere plaukė aplink Trakų pilį. Kadangi vandens temperatūra buvo aukšta (24,6 laipsnio), nereikėjo vilkėti hidrokostiumų.

Triatlonas jungia net tris sporto šakas – plaukimą, važiavimą dviračiu bei bėgimą. Sportininkai varžosi dėl geriausio bendro visų rungčių laiko, įskaitant ir laiką, kurį jie praleidžia tranzitinėse zonose. Tranzitinė zona yra erdvė, kurioje triatlonininkai persirengia ir pasikeičia įrangą iš plaukimo į važiavimo dviračiu ir iš važiavimo dviračiu – į bėgimo.

Koronaviruso pandemija pakoregavo tiek Panevėžio triatlonininkų, tiek kitų šalių atstovų planus. Neįvyks sprinto čempionatas Švedijoje ir planuotas pasaulio čempionatas Kanadoje, kur ketino startuoti L. Prokopavičius.

Artimiausi planai – antrasis Lietuvos triatlono etapas, kuris vyks Jonavoje, bei rugpjūčio 1 dieną Lietuvos sprinto čempionatas Kupiškyje.

Pats rimčiausias šio sezono startas – rugpjūčio mėnesį įvyksiantis Europos čempionatas Estijos Otepės mieste, kur olimpinės triatlono rungties distancijoje varžysis L. Prokopavičius.