Laurynas Kaščiūnas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

L. Kasčiūnas: jeigu mane pakvies, aš pasiruošęs

L. Kasčiūnas: jeigu mane pakvies, aš pasiruošęs

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tikina esąs pasiruošęs perimti krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko pareigas.

Jei tik sulauks tokio pasiūlymo.

„Jeigu mane pakvies, aš pasiruošęs“, – šeštadienį žurnalistams teigė L. Kasčiūnas, pažymėdamas, kad tokio pasiūlymo sulaukė neseniai.

„Tikrai planavau pirmadienį į darbą eiti ir eisiu NSGK pirmininko pareigose“, – sakė jis, pridurdamas, kad su premjere Ingrida Šimonyte komunikuoja ir telefonu, ir gyvai.

L. Kasčiūnas tikina, kad gavus pasiūlymą perimti A. Anušausko pareigas, jis į ministeriją ateitų su siūlymais dėl komendantūrų sistemos praktinė realizacija, užnugario sistemos, teritorinės savigynos, programos dronams, karinio rezervo tolesnio rengimo ir apginklavimo. Tačiau kaip pagrindinį prioritetą politikas išskiria visuotinės gynybos viziją.

„Visuotinės gynybos principas praktinėje realizacijoje leis sukurti tokią valstybę, tokią jėgą, lietuvišką dygliuotą ežį, kur net ir stipriai rusiškai meškai praryti jo būtų nepatogu, ji nenorėtų to daryti.“

L. Kaščiūnas

„Mes turime ugdyti valią priešintis, turime įtraukti mūsų visuomenę į gynybos planus. Tik tai visuotinės gynybos principas praktinėje realizacijoje leis sukurti tokią valstybę, tokią jėgą, lietuvišką dygliuotą ežį, kur net ir stipriai rusiškai meškai praryti jo būtų nepatogu, ji nenorėtų to daryti“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Paklaustas, ar spėtų įgyvendinti tikslus iki kadencijos pabaigos likus vos 9 mėnesiams, parlamentaras atsakė, jog dirbtų ir šeštadieniais, ir sekmadieniais.

Jei sulauktų kvietimo tapti ministru, L. Kasčiūnas teigia svarstysiantis galimybę pareigose palikti kai kuriuos dabartinius krašto apsaugos viceministrus.

„Aš formuosiu savo komandą, bet kai kurie viceministrai tikrai tinkamai atlieka savo pareigas. Jeigu likimas susiklostys, kad aš atliksiu šias pareigas, kai kuriems siūlysiu pasilikti“, – sakė jis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų