Kyšių byloje – užuominos apie pasimatymą

Kyšių byloje – užuominos apie pasimatymą

Panevėžio apylinkės teisme atversta rezonansinė kyšininkavimo ir papirkinėjimo byla. Joje buvusi Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė kaltinama kyšių ėmimu iš ligonių artimųjų.

Nors pareigūnai teigia užfiksavę, kad direktorė iš aštuonių asmenų paėmusi ne mažiau kaip 1400 eurų kyšių, tik keturi stojo prieš teismą dėl papirkimo.

Kiti dar vykstant ikiteisminiam tyrimui prisipažino bandę savo ligotiems artimiesiems pagelbėti duodami kyšį direktorei. Jie nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

Kaltinamieji ir jų advokatai norėjo uždaro teismo posėdžio motyvuodami, jog naginėjant bylą gali būti atskleisti duomenys apie trečiųjų asmenų, tai yra tuomečių pacientų, sveikatos būklę.

Visgi tokio prašymo teismas nepatenkino.

Advokatų argumentus Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Ramūnas Pačebutas atrėmė tuo, jog teisme nagrinėjamos veikos nesusijusios su asmenų sveikatos būklėmis, į kurias reikėtų gilintis. Anot jo, ši byla kelia didelį visuomenės susidomėjimą ir interesą, o kalbama apie valstybės tarnybą.

Per dieną ir po du

Gavę informacijos apie galimą kyšininkavimą, praėjusių metų liepą– rugpjūtį Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai V. Grigienės kabinete tris savaites slapta rinko garso ir vaizdo medžiagą.

Per gana trumpą laiką užfiksuoti aštuoni kyšininkavimo atvejai.

Bylos duomenimis, kyšiai V. Grigienei buvo duodami už tai, kad būtų tęsiamas gydymas, kad pacientas būtų perkeltas į kitą palatą, kurioje ne tokie sunkūs ligoniai, kad asmuo būtų paguldytas į ligoninę ir pan.

„Užfiksuota, kad buvo priimta kyšių – ne mažiau kaip 1400 eurų“, – teigė R. Pačebutas.

Kyšiai buvo duodami direktorės kabinete.

Pasak prokuroro, vaizdo medžiagoje užfiksuota, kad paėmusi vokelius, direktorė juos pasidėdavo kažkur po stalu. Be to, pasak R. Pačebuto, tą pačią dieną V. Grigienė yra gavusi net ne po vieną kyšį. Sumos vokeliuose siekė nuo 100 iki 400 eurų.

Norėjo pakviesti kavos

Pirmajame posėdyje apklausti kyšių davimu kaltinami asmenys – dvi moterys V. A. ir R. B. – ir du vyrai – V. Č ir V. G.

Abi kaltinamosios savo poelgio gailėjosi ir prašė teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Užsienyje gyvenanti V. A. teisme pakeitė savo parodymus – per ikiteisminį tyrimą neigusi kaltę, dabar prisipažino pinigais atsidėkojusi V. Grigienei – davusi 100 eurų.

Abi moterys tvirtino, jog ligoninės vadovė iš jų kyšio neprašiusi – pačios atsidėkojusios.

Dar vienas kaltinamasis V. G. neigė davęs kyšį. Vyras teismą bandė įtikinti šiuo metu esantis vienišas, tad direktorei po dokumentais, gulėjusiais ant stalo, pakišęs lapelį su savo telefonu numeriu – tikėjosi galbūt pakviesti kavos. Atvirai to daryti neva nedrįsęs.

Kitas kaltinamasis V. Č. taip pat savo kaltę neigė, tačiau kol kas duoti parodymus atsisakė.

Pasimatymo versija netiki

Prokuroras R. Pačebutas laikosi pozicijos, jog byloje surinkti svarūs įrodymai. Prokuroro vertinimu, V. G. sakymas, kad davęs ne pinigus, o raštelį su užrašytu telefono numeriu, tėra bandymas apsiginti.

R. Pačebuto įsitikinimu, tai buvo pinigai, pakišti po dokumentais, o vėliau paimti kaltinamosios, bet ne kvietimas į pasimatymą.

Nereikalavo, bet ir neatsisakė

Duoti parodymus kol kas atsisakė ir pati V. Grigienė.

„Šiandien ji išsakė poziciją, kad dėl kaltinimo nepasisakys ir galbūt parodymus duos po visų ištyrimų, todėl šioje stadijoje komentaro neteiksiu“, – sako R. Pačebutas.

Jo teigimu, kaltinamoji turi teisę ir apskritai atsisakyti teisme duoti parodymus. Tuomet prokuroras kaltę įrodinėtų turimais bylos duomenimis. R. Pačebuto manymu, byloje surinkta pakankamai kaltę įrodančių svarių duomenų.

„Duomenų, kad kaltinamoji reikalautų kyšio, nėra. Duomenų, kad ji atsisakytų to kyšio, taip pat nėra, kaip ir nėra duomenų, kad provokavo duoti“, – sako prokuroras.

Už kyšininkavimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą nuo 5000 iki 200 000 eurų, gali grėsti laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Komentarai

  • Direktorė Violeta Grigienė pastoviai imdavo kyšius, o kas nedavė labai greitai nuvažiuodavo į Šilaičius. Būdavo tokios sąlygos, kad baisu žiūrėti. Mes paguldę artimą žmogų nespėjome nunešti 500 eurų, tai padarė daržovę per kelias dienas. Palatoje gulintys moteris liepė nešti, kadangi mes dirbame ir vis jos nerasdavome. O po to iš normalaus žmogaus pamatėme daržove.

    Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/kysiu-byloje-uzuominos-apie-pasimatyma/

  • Kažkam pasidarė labai pavydu, kad moteris sugebėjo iš slogių slaugos namų padaryti šiuolaikišką, moderniai įrengtą slaugos ligoninę, suburti kvalifikuotą, paslaugų, rūpestingą personalą. Ne iš pasakojimų žinau, teko susidurti: niekam jokio kyšio nedaviau, bet močiutė, prieš tai 3 savaites gulėjusi Panevėžio ligoninėje, slaugos ligoninėje gavo tokią priežiūrą, apie kokią galėjai tik pasvajoti ir stebėtis.
    Apgailėtina ir koktu, bet labai lietuviška, deja…

  • Iš straipsnelio ir komentarų matosi, kad ligonė turi būti mokama, palaikoma gyvybė taip pat kainuoja.

    • Atsakyti
  • Ši ligoninė visa turi būti mokama norinčių joje dar pagyventi.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų