Asmeninio albumo nuotr.

Kūrybos šaltinis – laisvės kovos

Kūrybos šaltinis – laisvės kovos

Į muzikos garsų pasaulį panevėžietė Rugilė Garbaliauskaitė įsiveržė labai anksti. Pradėjusi nuo pažinties su smuiku, dabar gabi muzikė savo kurtais tekstais apdainuoja laisvės kovas. Jaunoji kūrėja įsitikinusi, jog turi atiduoti duoklę tiems, kurie paaukojo gyvybes dėl nepriklausomos Lietuvos.

Kazimiero Paltaroko gimnazijos auklėtinės Rugilės Garbaliauskaitės laikas po pamokų atitenka muzikai. Panevėžio muzikos mokykloje ji lanko smuiko pamokas, jau keleri metai groja styginių kvartete. Taip pat mokosi klasikinio vokalo, muzikos teorijos, groja pianinu, dar gieda gimnazijos bei Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios vaikų ir jaunimo chore.

Galima drąsiai sakyti, jog muzika Rugilę lydi visą gyvenimą. Jos mama muzikos mokytoja, kiti šeimos nariai taip pat labai muzikalūs. Vyresnioji sesuo griežė smuiku, tad natūralu, kad Rugilė irgi panūdo imti į rankas užburiančių garsų instrumentą. Pirmą kartą prie jo prisilietė būdama vos šešerių.

Rugilė apdovanota kaip viena gabiausių Panevėžio miesto moksleivių. Tačiau laimėjimų, nors jie išties svarūs, ji nesureikšmina.

„Turiu nuostabią smuiko mokytoją, kuri mane ir palydėjo į pirmąjį kalėdinį koncertą. Taip pat nuo pat mažų dienų giedu bažnyčios chore, kurio vadovė – mano teta. O dainuoti solo ant scenos užlipau pradinėse klasėse. Mano pirmoji vokalo mokytoja buvo mama. Ji ir pradėjo mane mokyti dainavimo pagrindų. Ji – didžiausias mano palaikymas“, – sako R. Garbaliauskaitė.
Rugilė juokiasi, jog per šeimos susitikimus liūdna tikrai nebūna – visa giminė labai daininga.

Apdainuotos laisvės kovos

Nors pati klausosi įvairiausių muzikos stilių – nuo klasikos iki pop- ar džiazo – Rugilės repertuare daugiausia skamba klasikinių kūrinių. O prieš keletą metų pradėjo dainuoti ir savo kūrybos dainas.
Dar vaikystėje Rugilė išsiskyrė be galo lakia fantazija, be perstojo muzikavo, šoko ir kurdavo pasakas.
„Labai džiaugiuosi, kad tėvai mane visada skatino kurti ir būti savimi. Įsivaizduoju, kad mano nuolatiniai koncertai namuose kartais pabosdavo, bet iš šeimos sulaukdavau tik palaikymo“, – sako muzikė.

R. Garbaliauskaitę kurti įkvepia be galo daug dalykų. Dažniausiai tai įvykiai, stipriai palietę jos širdį. Savo tekstuose ji kalba rimtomis ir skaudžiomis temomis, tad neretai panevėžietės dainos turi melancholišką, kiek liūdną atspalvį.

„Neišsenkantis mano kūrybos šaltinis yra nelengva mūsų gimtinės istorija ir laisvės kovos. Esu be galo dėkinga, kad gyvenu laisvoje šalyje, tad jaučiu pareigą savo kūryboje kalbėti apie žmones, dėl tėvynės laisvės paaukojusius gyvybę“, – sako atlikėja.

Rugilė teigia labai norinti, kad ir daugiau jos amžiaus žmonių domėtųsi Lietuvos istorija, nes tik pažindami savo šaknis, galime suprasti, kas esame.

Svarūs laimėjimai

Savo jėgas R. Garbaliauskaitė su drauge Lukrecija išbandė ir muzikiniame televizijos projekte „Lietuvos balsas“. Nors tąsyk duetui ir nepavyko įtikinti komisijos, Rugilė sako didžiulėje scenoje pasisėmusi įdomios patirties.

„Sėkmė yra toks dalykas, kurio nesuplanuosi, tačiau reikia naudotis kiekviena galimybe būti scenoje“, – mano Rugilė.

Save matyti per televizorių, anot merginos, buvo išties neįprasta. Tačiau savo ir Lukrecijos pasirodymu ji liko patenkinta.

R. Garbaliauskaitė ne vieno muzikinio konkurso laureatė, šių metų Lietuvos mokinių muzikos olimpiados nugalėtoja, apdovanota kaip viena gabiausių Panevėžio miesto moksleivių. Tačiau laimėjimų, nors jie išties svarūs, ji nesureikšmina.

„Visada malonu, kai sunkus darbas įvertinamas, tačiau man didžiausias pasiekimas galimybė būti scenoje ir dalytis muzika su kitais“, – tikina Rugilė.

Anot R. Garbaliauskaitės, įvertinimai, taip pat ir nusivylimai, visada motyvuoja siekti naujų tikslų. Bet į sceną ji lipa dėl to, kad labai myli muziką ir nori būti jos dalimi.

Scenoje neapsimetinėja

Lietuvoje konkurencija tarp atlikėjų tikrai didelė. Rugilė įsitikinusi, kad svarbiausia scenoje neapsimetinėti – tik taip gali išsiskirti iš kitų.

Gyvenimas Rugilę jau išmokė, kad nesklandumų scenoje išvengti tikrai nepavyks. Tačiau, anot jos, klaidos tik dar labiau augina.

Nors scenoje praleidžia labai daug laiko, R. Garbaliauskaitė neslepia, jog viešumo baimė niekur nedingo.
„Turiu prisipažinti, kad prieš išeidama į sceną jaučiu didžiulį jaudulį – esu maksimalistė, noriu padaryti viską kuo geriausiai. Tačiau tik išėjus į sceną, visos baimės pranyksta ir galiu susilieti su muzika“, – sako jaunoji atlikėja.

Gyvenimas Rugilę jau išmokė, kad nesklandumų scenoje išvengti tikrai nepavyks. Tačiau, anot jos, klaidos tik dar labiau augina.

Tapo ateitininke

R. Garbaliauskaitė juokauja dabar labai vertinanti gerus ausinukus, nes muzika ją lydi visą dieną. Kai ruošia namų darbus, važiuoja autobusu, skaito, tvarkosi namuose – ausyse visuomet skamba muzika.
„Kai neturiu galimybės pasiklausyti mėgstamiausių dainų, dainuoju arba niūniuoju pati. Duše taip pat“, – šypteli jaunoji atlikėja.

Laisvo laiko Rugilė turi tikrai mažai, tačiau laisvalaikiu, kaip ir kiekvienam jaunam žmogui, jai patinka bendrauti su draugais, keliauti su šeima, skaityti knygas, sportuoti ar tiesiog pasinerti į kūrybą. Taip pat visai neseniai ji įsitraukė į Ateitininkų organizacijos veiklą.

Šiuo metu R. Garbaliauskaitė yra pasirinkimų kelyje, bet sieti gyvenimą su muzika yra viena didžiausių jos svajonių.

Komentarai

  • „Esu be galo dėkinga, kad gyvenu laisvoje šalyje…“ :DDDDDDDDDDDDDD
    Šių laikų komsomolcai.

  • Kaip gera skaityti apie tokius talentingus, o svarbiausia mylinčius savo kraštą jaunus žmones. Iš anų laikų likusiems komsomolcams to nesuprast. Sėkmės šiai mergaitei!

    • Aha

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų