P. Židonio nuotr.

Kurs siauruko gaivinimo planą

Kurs siauruko gaivinimo planą

Sunkmetį išgyvenantis Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kol kas sunkiai rieda į atgimimo stotelę. Keturios siauruko dalininkės – Susisiekimo ministerija bei Anykščių, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės pradėjo tartis, kaip reanimuoti vienintelį tokį ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje kultūros paveldą.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis teigė, kad jau artimiausiu metu planuojama skelbti įmonės vadovo konkursą, ieškoti galimybių užtikrinti šiemet būtiną finansavimą, atlikti infrastruktūros ekspertizę ir įvertinti siauruko gaivinimo galimybes.

„Svarbu, kad siaurukas, kaip unikalus objektas, būtų išsaugotas ir atneštų didžiausią naudą valstybei. Dėsiu visas pastangas, kad matytume aiškią jo ateities viziją ir platesnę perspektyvą“, – tvirtino ministras.

„Tikiu, kad šįkart siauruką tikrai pavyks prikelti antram gyvenimui“, – sako rajono meras Povilas Žagunis.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos nuomone, finansavimo šaltinių yra labai daug, tik problema, kad jų paieška užsiimančiųjų mažai.

„Nepakaks vien reikalauti prisidėti dalininkų. Jeigu investicijų paieška apsiribos valstybės ir savivaldybių biudžetais, tokia įstaiga ilgai negyvens“, – įsitikinęs T. Jukna.

Visą straipsnį skaitykite vasario 2 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • aiškiai pasakykite kur padėjote garvežiuką?

    • Atsakyti
  • Depe stovi. Remonte.

  • Baikit vieną kartą pagaliau su tuo „vieninteliu Europoje“, pilna pilnai funkcionuojančių tokio pločio linijų.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų