I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Kuriamiems Pusiaukelės namams pritrūko orumo

Kuriamiems Pusiaukelės namams pritrūko orumo

Dar šią vasarą Panevėžyje planuotų atidaryti Pusiaukelės namų gerai besielgiantiems nuteistiesiems įkurtuvės nukeliamos.

Buvusio policijos pastato miesto centre, A. Smetonos gatvėje, rekonstrukcija besirūpinantis Panevėžio pataisos namų direktorius Edvardas Norvaišas teigia, kad dar reikia įrengti kondicionavimo sistemą, be to, teko keisti vandentiekio ir nuotekų vamzdynus.

„Tiems, kas gyvens Pusiaukelės namuose, kuriamos orios gyvenimo sąlygos. Jos bus sukurtos, kai statybininkai baigs darbus“, – į klausimą, kada į šiuos namus pradės keltis nuteistieji, atsakė E. Norvaišas.

Jis teigė negalintis prognozuoti, ar įkurtuvės bus dar šį rudenį, ar žiemą.

„Buvome gavę nurodymą Pusiaukelės namus įrengti dar iki praėjusių Naujųjų. Bet ne viskas taip greit padaroma, kaip to norima“, – tikino Pataisos namų vadovas.

Pusiaukelės namai – tai įstaiga, kurioje, prižiūrimi pareigūnų, gyvena didžiąją bausmės dalį atlikę ir gerai besielgiantys nuteistieji. Jiems ši įstaiga bus savotiška tarpinė stotelė tarp kalėjimo ir gyvenimo laisvėje. Tokių namų idėja į Lietuvą atėjo iš Norvegijos. Toje šalyje Pusiaukelės namai veikia jau daugybę metų. Lietuvoje tokios įstaigos nuteistiesiems įkurtos Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse. Teisingumo ministerija planuoja tokius namus steigti ir Kaune bei Klaipėdoje.

Panevėžio pusiaukelės namuose gyvens susiradę darbą nuteistieji – ir vyrai, ir moterys.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 15 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

 

Komentarai

  • Nu ne.Būtinai centre.Kondicenavimo sistema,neužmirškite ir alubario įrengti,tarnaites pasamdykite. O ne geriau būtu kur nors už miesto įrengti darbo zoną .pvz.kokią fermą ar šiaip gamybą.Dirbtu ir galėtu gyventi.

    • Atsakyti
  • Na taip. Kaliniams kuriamos orios gyvenimo sąlygos už mūsų visų pinigus. O mes dar ne visi galime gyventi tokiose sąlygose. Kondicionavimo sitemos reikia… Absurdas…Gal dar pasamdysite aptarnaujantį personalą, kad nereikėtų patiems grindų šveisti…

  • Apsoliučiai visi nuteistieji ,nelegalai ir visi kitokio plauko perėjūnai privalo dirbti ir užsidirbti sau pragyvenimą.O darbų per akis.Valyti miškus, šluot, kask,vežt ir t.t Tie, kurie valgo Karito valgyklose ar užsidirba ant maisto?Vežkit pas ūkininkus nuimti derlių, kopūstus, burokus ,bulves ir kt „.Kas nedirba mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia.“

  • Ne gi dėl banderšų kondicionavimą įrenginės 🙂 Kažkam kišenėje susikondicionos per viešuosius pirkimus.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų