Kur minsim dviračių pedalus Aukštaitijoje

Kur minsim dviračių pedalus Aukštaitijoje

Panevėžio miesto savivaldybėje vyko Lietuvos Respublikos susisiekimo misterijos inicijuotas seminaras apie dviračių transporto plėtrą.

Renginyje dalyvavo Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Biržų, Kupiškio bei Rokiškio rajonų savivaldybių administracijų deleguoti atstovai, dirbantys kelių ir gatvių infrastruktūros, dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros, darnaus judumo priemonių vystymo planavimo bei įgyvendinimo srityse.

Seminaro metu Susisiekimo ministerijos atstovas, siekiant skatinti dviračių transporto populiarinimą, pristatė viziją vystant dviračių ir pėsčiųjų takų tinklą Lietuvoje. Panevėžio regiono savivaldybių atstovai buvo supažindinti su užsienio šalių dviračių transporto populiarinimo patirtimi, aptartos dviračių transporto infrastruktūros plėtros perspektyvos iki 2030 m., galimi finansavimo šaltiniai, dviračių takų planavimo, projektavimo klausimai.

Susisiekimo ministerijos atstovas pristatė parengtą nacionalinį dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros žemėlapį, aptarė kylančius dviračių takų plėtros plano iššūkius, diskutavo apie dviračių ir pėsčiųjų judėjimui draugiškesnės aplinkos sukūrimą, buvo iškelti klausimai apie ekologiško transporto populiarinimo būtinumą Panevėžio regione ir kt. Norėdamos gauti finansavimą, Savivaldybės turės sukurti dviračių takų plėtros planus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų