Kuo svarbus svetainės optimizavimas mobiliesiems įrenginiams?

Kuo svarbus svetainės optimizavimas mobiliesiems įrenginiams?

Vis daugiau žmonių norėdami naršyti internete naudojasi išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais. Šiuo metu mobiliaisiais įrenginiais atliekama daugiau paieškų nei kompiuteriais. Remiantis statistikos duomenimis, beveik 60 proc. svetainių srauto atkeliauja būtent iš mobiliųjų. Tai reiškia, kad jeigu turite svetainę ir siekiate neprarasti daugybės potencialių klientų, neabejotinai verta apsvarstyti jos optimizavimą tokiems įrenginiams.

Kas yra optimizavimas mobiliesiems įrenginiams?

Optimizavimas mobiliesiems įrenginiams yra strategija, padedanti interneto svetainę ir kitą skaitmeninį turinį suderinti su jais taip, kad būtų užtikrinta optimali vartotojo patirtis (angl. User Experience (UX)). Nors naršymas mobiliajame telefone yra patogus potencialiems klientams, šiuo atveju yra keletas apribojimų, pavyzdžiui, ribotas ekrano dydis ir našumas dėl tinklo vėlavimo.

Turint galvoje šias kliūtis, kodėl turėtumėte vargti investuodami laiką ir pastangas į tokį procesą? Atsakymas paprastas: svetainės optimizavimas mobiliesiems įrenginiams yra itin būtinas jūsų verslui, nes tai svarbu tiek lankytojų, tiek paieškos sistemų atžvilgiu.

Kodėl jis svarbus potencialiems klientams?

Lankytojai svetainėje yra todėl, nes nori pamatyti jūsų turinį. Bet susidūrę su prastu išdėstymu, varginančia navigacija ir vaizdais, kurie įkeliami lėtai arba iš viso neįkeliami, greičiausiai jie tiesiog išeis pas konkurentus. Statistika tokia: 43 proc. vartotojų teigia, jog vargu, ar grįš į lėtai mobiliajame įrenginyje veikiančią svetainę, o 40 proc. pereis pas konkurentus.

Jeigu turėtumėte fizinę parduotuvę, (galbūt tokią ir turite), tikriausiai lankytojams neapsunkintumėte patekimo į ją, taip pat nelaikytumėte prekių sulūžusiose lentynose. Taigi, kodėl internete viskas turėtų būti kitaip? Svetainės lankytojai yra potencialūs klientai, todėl turėtumėte stengtis suteikti jiems išskirtinę patirtį, nesvarbu, kokį įrenginį benaudotų.

Kodėl jis svarbus paieškos sistemai?

Kai tiek daug žmonių naršo mobiliajame telefone, „Google“ būtina teikti prioritetą įrenginiams, kuriuos naudoja dauguma lankytojų. Jos reitingavimo sistema nustato, kas bus rodoma paieškos rezultatuose, ir „Google“ pirmiausia pradėjo indeksuoti mobiliuosius. Tai reiškia, kad jos algoritmai pirmiausia naudoja mobiliąją jūsų svetainės versiją, kad ją reitinguotų pagal paieškos rezultatus.

„Google“ ir kitos paieškos sistemos yra suinteresuotos suteikti vartotojams kuo geresnę patirtį, taigi, žinoma, jos pateiks rezultatus, atitinkančius šiuos tikslus. Tai reiškia, kad turėti svetainę, kuri būtų optimizuota mobiliesiems įrenginiams, labai svarbu.

Mobiliesiems optimizuotos svetainės pranašumai

Mobiliesiems optimizuota svetainė ilgainiui jums duoda didelę naudą. Ji leidžia:

  • Pagerinti vartotojo patirtį (UX).
  • Padidinti svetainės greitį.
  • Pailginti lankytojų svetainėje praleidžiamą laiką.
  • Pagerinti mobilųjį SEO.
  • Padidinti vartotojų įsitraukimą.
  • Pritraukti daugiau vietinių klientų.
  • Plėsti savo verslą.

Atsižvelgiant į tai, kiek žmonių naudojasi mobiliaisiais įrenginiais, kad atliktų paieškos užklausas ir tyrinėtų internetą, negalima nuvertinti jiems optimizuotos svetainės svarbos. Praleidus šį žingsnį, rizikuojama prarasti didelę dalį tikslinės auditorijos. Jeigu savo svetainės dar neturite ir tik planuojate ją kurti, pasirinkite patikimą partnerį. Aukštos kokybės hostingas leis jums lengviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų