„SEKUNDĖS“ nuotr.

Kunigystė – nuolatinė kelionė su pašaukimu

Kunigystė – nuolatinė kelionė su pašaukimu

Dėl rotacijos tarnystę Kristaus Karaliaus katedroje palieka jos klebonas Eugenijus Troickis, su Karsakiškio parapija atsisveikina ir kunigas Jonas Morkvėnas.

Abu dvasininkai savo misiją tęs kitų rajonų bažnyčiose.

Ketvirtadienį Panevėžio vyskupija tradiciškai pasirašė dekretą dėl naujų dvasininkų paskyrimo Panevėžio vyskupijoje. Pokyčiams per šį mėnesį turi pasiruošti 14 kunigų.

Vyskupo sprendimas šį kartą palietė ir Panevėžio Kristaus Karaliaus katedrą – iš jos iškeliamas nuo 2011 metų čia tarnavęs klebonas Eugenijus Troickis. Į jo vietą paskirtas 48-erių Utenos Kristaus žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys.

Tarnystę Kristaus Karaliaus katedroje palieka jos klebonas Eugenijus Troickis. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Tarnystę Kristaus Karaliaus katedroje palieka jos klebonas Eugenijus Troickis. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Į Uteną ir Zarasus

E. Troickis palieka ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kapeliono pareigas. Jis savo misiją tęs Zarasų rajone, Salako parapijoje, bei Daunoriuose, Utenos rajone.

Kaip rengiasi naujam paskyrimui, kunigas papasakoti neturėjo laiko. Jis paskutinę darbo dieną keliavo į savo globojamos policijos renginį. Tačiau išsikeldamas iš Panevėžio pašnekovas linkėjo savo buvusiems parapijiečiams mylėti Dievą, bažnyčią, neapleisti jos bendruomenės.

„Iš žmogiškosios pusės nerimauji, kaip viskas bus: naujoje vietoje laukia gražių ir sudėtingų situacijų. Tačiau tokia kunigystės kelionės dalis.“

Kunigas J. Morkvėnas

„Katedros parapijoje yra daug puikių žmonių, kuriems svarbi bažnyčia – ir ne tik dėl pamaldų, jiems rūpi šios šventovės pastatai, aplinka. Džiaugiuosi, kad daugėja tiek vyresnių, tiek jaunesnių gyventojų, malda ir konkrečiais darbais neapleidžiančių Dievo. Karantinas praretino mūsų gretas bažnyčiose, bet norisi tikėti, kad ryšio su Viešpačiu nesumažino. Ir toliau būkite aktyvūs, vieningi krikščionys“, – panevėžiečiams linkėjo klebonas.

46-erių E. Troickis, rodos, nuo gimimo buvo užprogramuotas kunigystei. Išvertus klebono pavardę iš rusų kalbos, ji reiškia „trejybę“. O ir gimė dvasininkas prieš pat Kūčias – gruodžio 22 dieną.
Šio vyro gimtinė Rokiškio rajone, bet augo jis kaip našlaitis: trejų metų paliktas motinos pateko į vaikų globos namus. Čia mažą berniuką globoje netoli gyvenusi šeima. Mintis apie kunigystę jam sužadino vaikų namuose tikybos mokęs vietinis klebonas.

Kaip sako kunigas Jonas Morkvėnas, jam nepriklauso nei jokia parapija, nei bažnyčia, jis ateina tik tarnauti. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Kaip sako kunigas Jonas Morkvėnas, jam nepriklauso nei jokia parapija, nei bažnyčia, jis ateina tik tarnauti. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Ganys biržiečius

Ant lagaminų jau gyvena ir kunigas Jonas Morkvėnas, atleistas iš Karsakiškio Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos ir Geležių Šv. Juozapo parapijos administratoriaus bei iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Panevėžio miesto ir rajono skyriaus bendruomenės kapeliono pareigų. Į jo vietą vyskupas paskyrė kunigą Stasį Tamulionį iš Utenos rajono.

Karsakiškio parapijos klebonas keliaus į savo gimtuosius Biržus. Čia laikinai eis dekanato vadovo pareigas ir ganys trijų parapijų tikinčiuosius.

„Kiekvienas pasikeitimas – iššūkis kunigui. Man tai – jau trečias persikėlimas. Iš žmogiškosios pusės nerimauji, kaip viskas bus: naujoje vietoje laukia gražių ir sudėtingų situacijų. Tačiau tokia kunigystės kelionės dalis“, – sakė J. Morkvėnas.

Pirma jo parapija po studijų buvo Anykščių, vėliau dvasininkas penkerius metus tarnavo Panevėžio Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. Klebono duonos dvasininkas paragavo tik Karsakiškyje prieš aštuonerius metus.

„Kunigų rotacijos laikas – septyneri metai. Bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių jis gali keistis. Susirgus kokiam nors dvasininkui, prireikia net ir po metų vykti į jo vietą, o nebaigtos statybos parapijoje gali ir nuvėlinti numatytą terminą“, – apie kunigų paskyrimų laiką aiškino J. Morkvėnas.

Karsakiškyje jam tikrai pakako laiko užmegzti ryšiui su bažnyčios bendruomene, susidraugauti su tikinčiaisiais.

„Kartu turėjome ir linksmų, ir liūdnų progų – išsiskirti sunkoka. Bet tokia mano misija, kunigui nepriklauso nei jokia parapija, nei bažnyčia, jis čia ateina tik tarnauti“, – pakartojo klebonas.

Išvykti jis planuoja iki rugpjūčio vidurio. Miestų parapijų dvasininkams, anot jo, paprasčiau – ten naujokas randa visko, ko reikia. O kaime, pasak pašnekovo, kunigui tenka kraustytis su visa manta. Pirmiausia, ką žada pasiimti dvasininkas, jo įsigytos knygos.

„Dar neatsisveikinu su savo parapijiečiais, dar turėsime bendrų pamaldų, atlaidų. Ir linkėti jiems kol kas nieko neskubu“, – pokalbį baigdamas sakė 43-ejų J. Morkvėnas.

Tuo pačiu Panevėžio vyskupo dekretu paskyrimas laukia ir Švč. Trejybės rektorato kunigo Vitalijaus Kodžio. Jis eis vyskupijos kurijos notaro pareigas.

Komentarai

  • Labai gaila gerb. Eugenijaus, Dievo palaimos Jums, gerb. kunige

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų