„Atomo“ komanda A. Kunčinos turnyre iškovojo pirmąją vietą. PAFF nuotr.

A. Kunčinos salės futbolo turnyre – daug atkaklių susitikimų

Sunkiai įveikusi pusfinalio barjerą, „Atomo“ komanda finale sutriuškino varžovus.

Pasibaigė kasmetis Algirdo Kunčinos taurės salės futbolo turnyras. Jau 34-ąjį kartą surengtame turnyre šiemet dalyvavo aštuoni kolektyvai, jie buvo suskirstyti į du pogrupius po keturis. Komandos pogrupiuose tarpusavyje sužaidė po kartą, o paskui dalyvavo atkrintamosiose varžybose.

Algirdas Kunčina – praeityje žinomas futbolininkas, du kartus (1963 ir 1968 metais) su Panevėžio „Statyba“ tapęs Lietuvos čempionu. Futbolininkas dėl ligos anksti pasitraukė iš gyvenimo, tad jo bendražygiai nusprendė įsteigti taurę šio sportininko atminimui pagerbti.

Praeityje garsus dviratininkas, nenuilstantis sporto entuziastas, šiuo metu vadovaujantis „Rambyno“ klubui Stanislovas Kavaliauskas puikiai prisimena tuos laikus, kai A. Kunčina su Panevėžio „Statybos“ komanda tapo Lietuvos čempionu. S. Kavaliauskas buvo pagrindinis iniciatorius, kad būtų įsteigta A. Kunčinos taurė. Dabar šis turnyras panevėžiečiams gerai žinomas, nes jis kasmet vyksta nuo 1984-ųjų metų.

S. Kavaliauskas: „Statyba“ buvo tarsi viena šeima, o jos žaidėjai – tarsi šios šeimos nariai“

„Daugelį metų man teko dirbti Panevėžio statybos treste, kur tuo metu futbolui buvo skiriama itin daug dėmesio. Tuo metu Statybos treste buvo šešiolika skirtingų valdybų ir visose darbuotojai aktyviai sportuodavo. Dirbau Technologijos valdyboje ir beveik kiekvieną dieną bendraudavau su Algirdu Kunčina, taip pat ir kitu „Statybos“ futbolininku Romu Jokubaičiu. Formaliai visi „Statybos“ žaidėjai dirbo Statybos treste, bet iš tikrųjų jiems tuo metu buvo sudarytos išskirtinės sąlygos – pagrindinis dėmesys skiriamas futbolui. Tuometė Panevėžio „Statyba“ buvo tarsi viena šeima, o jos žaidėjai – tarsi šios šeimos nariai. Galbūt todėl ir rezultatai buvo tokie puikūs. Žaidėjai ne tik rungtyniaudavo, bet ir leisdavo laisvalaikį kartu. Visiem patikdavo atostogauti Molėtų rajone šalia Mindūnų esančioje Panevėžio statybos tresto poilsiavietėje“, – savo prisiminimais su „Sekunde“ dalijosi S. Kavaliauskas.

1. Kunčinos turnyrą organizavo Panevėžio futbolo federacija kartu su Futbolo akademija.

A pogrupio nugalėtoja tapo komanda „Baltic-Flora Express“, laimėjusi visas trejas rungtynes. Ši ekipa 13:4 įveikė „FK 2000“, 6:5 – „Veteranus“ ir 6:1 – antroje vietoje likusį PSSK „Atomas“.

B pogrupyje visas tris pergales iškovojo  FK „Sportidus“. Ši komanda 8:4 nugalėjo Joniškio SC-SANED, 9:3 – SK „STOP“ ir 5:1 – antrąją vietą užėmusį FK „Orfa“.

Finalo dalyviai paaiškėjo po baudinių serijos

Pirmajame pusfinalyje tarp „Baltic-Flora Express“ ir FK „Orfa“ ekipų vyko labai įtempta kova, o pagrindinis rungtynių laikas nugalėtojo neišaiškino. Rezultatas buvo lygus – 5:5. Kas pateks į finalą, komandoms teko išsiaiškinti baudinių serija. Čia taip pat vyko įtempta kova, bet ją 8:7 laimėjęs FK „Orfa“ pateko į A. Kunčinos taurės finalą.

Antrajame pusfinalyje tarp FK „Sportidus“ ir PSSK „Atomas“ komandos taip pat prireikė baudinių serijos mačo nugalėtojui išaiškinti. Pagrindinis rungtynių laikas, kaip ir pirmajame pusfinalyje, rodė rezultatą 5:5. Baudinių serija praktiškai buvo identiška ir pergalę po jos 8:7 iškovojo PSSK „Atomas“.

Pusfinaliuose pralaimėjusios komandos rungtyniavo dėl trečiosios vietos. „Baltic-Flora Express“ užtikrintai 10:3 įveikė FK „Sportidus“ ir turnyre užėmė trečiąją vietą.

Didžiajame turnyro finale tarp PSSK „Atomas“ ir FK „Orfa“ taip pat buvo tikimasi įtemptos kovos, tačiau PSSK „Atomas“ nepaliko jokių vilčių savo varžovams ir juos įveikė dviženkliu skirtumu – 12:1. PSSK „Atomas“ tapo 34-ojo A. Kunčinos salės futbolo turnyro nugalėtoju.

Turnyre buvo išaiškintos ir žemesnės vietos, išrinktas kiekvienos komandos geriausias žaidėjas.

PSSK „Atomas“ komandoje geriausio žaidėjo titulas atiteko – Laurynui Glinskiui. Šis septyniolikmetis buvo pripažintas ir geriausiu viso turnyro vartininku.

Panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidentas Darius Butkus pasidžiaugė, kad turnyre dalyvavo ne tik Panevėžio komandos, bet ir svečiai iš Joniškio, kurių žaidimas padarė gerą įspūdį. Paklaustas, kokios varžybos laukia artimiausiu metu, D. Butkus sakė, jog greitai startuos Panevėžio apskrities salės futbolo pirmenybės, kurios vyks dviejuose divizionuose. Šiose pirmenybėse dalyvaus ne tik mūsų miesto komandos, bet ir svečiai iš Pasvalio, Kupiškio, Joniškio.