VU nuotr.

Kultūros centrų vadovams prireiks magistro laipsnio

Kultūros centrų vadovams prireiks magistro laipsnio

Savivaldybių kultūros centrų vadovai dar po trijų metų, nuo 2025–ųjų, privalės būti įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir magistro laipsnį.

Toks kultūros ministro sprendimas priimtas papildomai įvertinus situaciją regionuose ir siekiant užtikrinti kultūros paslaugų teikimo juose tęstinumą.

„Lankydamasis regionuose išgirdau nemažai savivaldos atstovų ir kultūros centrų bendruomenių argumentų ir prašymų dėl šio reikalavimo. Jam įsigaliojant nuo 2025 m. yra sudaromos sąlygos tiems kultūros centrų vadovams, kurie šiandien puikiai dirba, tačiau neturi reikiamo išsilavinimo, per šį laikotarpį jį įgyti ir dalyvauti tolesniuose vadovų konkursuose. Siekdami aktyvesnio kultūrinio vyksmo regionuose turime sudaryti sąlygas aktyviai ir kokybiškai dirbantiems žmonėms tobulėti ir toliau savo profesinę patirtį skirti regionų kultūros laukui gerinti“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.

Kartu Kultūros ministerija ir toliau aktyviai sieks kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo, kad būtų sudarytos patrauklios finansinės ir veiklos perspektyvos į regionuose veikiančias kultūros įstaigas pritraukti jaunus kūrybingus vadovus bei specialistus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 160 juridinį statusą turinčių savivaldybių kultūros centrų, iš jų 88 yra aukščiausios ir pirmos kategorijos. Antros ir trečios kategorijos kultūros centrų vadovams nustatytas kvalifikacinis reikalavimas turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. Kultūros centro vadovo kadencijos trukmė – penkeri metai.

Savivaldybių kultūros centrams kategorijos suteikiamos atsižvelgiant į jų vykdomą veiklą, darbuotojų skaičių, turimą materialinę bazę.

Komentarai

  • o kodėl ministrams nereikia?

  • Kaimuose visai nebeliks kam dirbti kultūros centruose, o dar reikalavimas- magistras. Juokinga. Ministrams nereikia, seimūnai kai kurie su viduriniu, rajono savivaldybėje ir seniūnijose dirba irgi tik su viduriniu išsilavinimu.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų