G. Kartano nuotr.

Kultūra grįš į Besparnio sodybą

Kultūra grįš į Besparnio sodybą

Netrukus statybos darbai prasidės Skaistakalnio parko teritorijoje esančioje Juozo Čerkeso-Besparnio sodyboje. Panevėžio miesto savivaldybės tikslas – panaudojant ES investicijas sutvarkyti ir kultūrinei paskirčiai (tarptautinių kūrybinių susitikimų centrui) pritaikyti sodybos pastatą su jo aplinka. Rangos darbai suplanuoti 2 etapais.

„Savo eilės sulaukė dar vienas paveldo objektas. Daugelį metų apleistą, tačiau miesto bendruomenei svarbų pastatą grąžinsime į kultūrinį gyvenimą. Planuojame, kad jis pagal paskirtį galėtų būti naudojamas jau baigus pirmąjį rangos etapą“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

I etapu bus rekonstruojama sodyba, pabrėžiant senąjį pastato charakterį ir įdiegiant naujos architektūros elementų. Bus įrengtos reikalingos statinio konstrukcijos, vandentiekio ir nuotekų, šildymo, vėdinimo, elektros, apsaugos, priešgaisrinė, telekomunikacijų sistemos, atlikti reikiami taikomieji tyrimai, tvarkomieji paveldosaugos darbai, įrengtos kūrybinės, ekspozicinės, administracinės, techninės, sandėliavimo patalpos, apšvietimas ir kt.

Bus įrengti lauko inžineriniai tinklai, sutvarkyta aplinka – atsiras įvairios dangos takų su mažosios architektūros elementais (šviestuvais, suoliukais, dviračių stovais, šiukšliadėžėmis).

Rangos darbus atliks UAB „Kriautė“, vertė – per 1,43 mln. Eur. Iš jų daugiau kaip 246 tūkst. Eur – ES investicijos. Planuojama rangos pabaiga – 2021 m. rugpjūtis.

Komentarai

  • jai apie tai isgirs miesto opozicija, iskart sakes projektui, uzknis su kulturos paveldo reikalavimais ir sermuoneliu ieskojimais

    • Atsakyti
  • pradziai sutvarkikyt tiltu, tureklus

  • Man tas parkas kažkaip užūtekyje,nėra ptivažiavimo,nors ten tokia graži augmenija. Gal pastatykit galingą apžvalgos ratą,kokių įdomių nuo medžio- prie medžio pontoninių tiltukų ir pan.Pakvieskit olandus, arba kiniečius, ot jie tai sugalvos.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų