Kūdikio lūžusia kaukole tėvai jau buvo stebimi vaiko teisių gynėjų

Kūdikio lūžusia kaukole tėvai jau buvo stebimi vaiko teisių gynėjų

Vos prieš kelias savaites ligoninėje atsidūrusi išsekusi naujagimė iš jos parvežta į šeimą, o dabar medikai kovoja dėl jos gyvybės – mergytė iš namų atvežta lūžusia kaukole.

Kūdikis iš Vilties gatvės į Respublikinę Panevėžio ligoninę greitosios automobiliu pristatytas pirmadienio rytą, apie 7.30 val.

Ligoninės atstovo ryšiams su visuomene Eugenijaus Ivanausko teigimu, mažylė gydoma Intensyviosios terapijos ir reanimacijos skyriuje, jos būklė stabili. Mergytė sąmoninga. Ją lanko tėvai.

Pirminiais duomenimis, naujagimė sužalota motinai bandant ją iškelti iš lovelės. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sveikatos sutrikdymo mažamečiui.

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nukentėjusios mažylės šeima buvo stebima nuo birželio pabaigos. Tarnyba dar liepos pradžioje gavo pranešimą iš Respublikinės Panevėžio ligoninės, kad birželio pabaigoje į gydymo įstaigą atvežta išsekusi naujagimė. Įtariant, kad mama galbūt stokoja socialinių įgūdžių rūpintis ką tik gimusiu kūdikiu, tarnyba kreipėsi į Panevėžio socialinių paslaugų centrą. Šeimai buvo paskirtas specialistas, įvertinti šeimos poreikiai ir sudarytas pagalbos planas.

Pasak tarnybos atstovės ryšiams su visuomene Vaivos Arnašės, po liepos 16-ąją įvykusios nelaimės vaiko teisių specialistai apsilankė šeimoje, bendravo su tėvais. Šie aiškina, kad naujagimė sužalota mamai tamsoje keliant ją iš lovytės maitinti ir į jos užtvarą trinktelėjus galvytę. Anot tėvų, nelaimė nutiko apie 2.30 nakties, tačiau naujagimė, trumpai paverkusi, esą nurimo, pavalgė ir užmigo, todėl gimdytojai teisinosi nieko blogo neįtarę. Mažylei prabudus apie 7.10 val., tėvas pastebėjo mėlynę ir gumbą ant naujagimės galvytės ir iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Medikai kūdikį atvežė į ligoninę. Gydytojų, priėmusių naujagimę, teigimu, kartu atvykę tėvai neatrodė esantys neblaivūs.

Pasak V. Arnašės, po šio įvykio priimtas sprendimas paimti vaiką iš jo atstovų. Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyba kreipsis į teismą dėl leidimo paimti mažylę iš jos tėvų ir bus sprendžiama dėl naujagimės laikinosios globos. Su jos tėvais dirbs Panevėžio socialinių paslaugų centro specialistai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų