P. Židonio nuotr.

Kūdikį likimo valiai palikusi motina nelaisvės išvengė

Kūdikį likimo valiai palikusi motina nelaisvės išvengė

Savo naujagimį daugiabučio namo laiptinėje palikusi 30 metų panevėžietė laisvės neprarado, bet du metus privalės gyventi stebima Probacijos tarnybos pareigūnų, o sūnui sumokėti 5000 eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Panevėžio apygardos teismo sprendimu, panevėžietei skirtas 2 metų laisvės apribojimas. Ji įpareigota šešis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje, tiek pat laiko lankyti psichologo konsultacijas, per metus neatlygintinai atidirbti 150 valandų įstaigose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, taip pat privalo dirbti arba būti registruota Užimtumo tarnyboje.

Teismo atstovės spaudai Jolitos Gudelienės teigimu, nors įstatymas už sunkų sveikatos sutrikdymą mažamečiui, bejėgiškos būklės šeimos nariui numato realų laisvės atėmimą, visgi teismas įvertino, kad kūdikį likimo valiai palikusi motina savo kaltę pripažino, dėl savo poelgio gailėjosi.

Pasak J. Gudelienės, teismas mano, kad laisvės atėmimo bausmė jai būtų per griežta.

Panevėžietė pati buvo atvykusi išklausyti teismo nuosprendžio.

Visgi jis gali būti dar ne paskutinis. Šis sprendimas per 20 dienų dar gali būti apskųstas aukštenės instancijos teismui.

Į pledą susuktas, tačiau stipriai sušalti spėjęs vyriškos lyties naujagimis Panevėžyje, Vilties gatvės daugiabučio namo laiptinėje, buvo rastas pernai birželį, ankstų pirmadienio rytą. Apie pamestinuką bendruoju pagalbos telefonu pranešė atsitiktinai mažylį aptikęs šio namo gyventojas.

Į Respublikinę Panevėžio ligoninę nuvežtas kūdikis buvo pajungtas prie kūno temperatūrą sukelti galinčios aparatūros – mažylio kūno temperatūrą pavyko normalizuoti per pusdienį.

Naujagimiu atsikračiusią motiną policijai pavyko surasti kitos dienos vakare. Namuose pareigūnus pasitikusi gimdyvė buvo blaivi. Panevėžietė į policijos akiratį anksčiau nebuvo patekusi, turėjo darbą ir nebuvo asociali.
Per apklausą moteris nurodė savo poelgio motyvus, bet jie nėra viešinami. Po apklausos panevėžietei pareikšti įtarimai ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Panevėžio Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba gimdyvei pasiūlė psichologinę pagalbą.

Vaikelis perduotas laikiniesiems globėjams. Šiuo metu jie ir toliau mažylį prižiūri. Pasak tarnybos atstovės spaudai Rūtos Karčiauskienės, motina yra išreiškusi norą pati sūnų auginti.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų