Pernykšte egle Lietuvą sužavėjęs Panevėžys jau paskelbė konkursą ir šiųmetės kalėdinės puošmenos kūrėjams. P. Židonio nuotr.

Kūčių išvakarėse valandai užges miestų eglės

Kūčių išvakarėse valandai užges miestų eglės

Kūčių išvakarėse, gruodžio 23-iąją, gražuolė Panevėžio kalėdinė eglė ir Laisvės aikštės papuošimai valandai užges – puošmenas apgaubs tamsa nuo 19 iki 20 val.

Šitaip Aukštaitijos sostinė jungiasi prie visoje Lietuvoje vykstančios akcijos „Tylos ir solidarumo valanda“, kviečiančios sustoti ir pagerbti tiesiogines bei netiesiogines COVID-19 aukas.

Didžiųjų metų švenčių išvakarėse gyventojai raginami sustoti ir susimąstyti, išreiškiant solidarumą su tais, kam ši pandemija tapo netekčių ar sunkių išbandymu laikotarpiu.

„Šis pandemijos laikotarpis yra sudėtingas kiekvienam iš mūsų. Vis dar nemažėjantys koronaviruso infekcijos skaičiai rodo, kad negalime atsipalaiduoti. Kviečiu kiekvieną panevėžietį asmeniškai jungtis prie šios akcijos, valandai išjungti šventinius papuošimus savo namų ar įstaigų languose ir taip simboliškai išreikšti solidarumą su tais žmonėmis, kurie dėl pandemijos prarado sau artimus žmones, o gal kaip tik dabar kovoja su šia klastinga liga“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Gruodžio 23 d. nuo 19 iki 20 val. bus užgesintos visų Lietuvos miestų centrinių kalėdinių eglių šviečiančios puošmenos. Analogiško veiksmo tikimasi iš prekybos centrų, parduotuvių, visų viešųjų įstaigų ir organizacijų, įmonių bei visų šalies žmonių.

„Jei mūsų nelabai veikia vaizdai iš ligoninių, iš visų pusių sklindantys prašymai ir raginimai, kviečiu šią tylos ir susikaupimo valandą paprasčiausiai apsidairyti aplinkui ir pažvelgti į šalia esančių artimųjų veidus. Juk taip paprasta – sustoti privalome dėl savęs ir dėl jų. Tai – kiekvieno mūsų asmeninė atsakomybė, kurią jausdami ir ėmęsi atitinkamų veiksmų padėsime ir tiems, kurie dėl mūsų kovoja pačiose pirmose pandemijos fronto eilėse – medikams, policijos pareigūnams, socialiniams darbuotojams ir daugeliui kitų“, – sako Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą (gruodžio 22-ąją) Lietuvoje patvirtinti 3737 nauji užsikrėtimų koronavirusu atvejai. 50 žmonių mirė, iš jų vienas – Panevėžio apskrityje.

Nuo pandemijos pradžios šis virusas Lietuvoje nusinešė jau 1143 gyvybes.

Per praėjusią parą šalyje pasveiko 1523 žmonės.

Panevėžyje gruodžio 22-ąją registruoti 154 nauji susirgimai koronavirusu. Šiuo metu juo serga 3234 panevėžiečiai.

Panevėžio rajone praėjusią parą nustatytas 51 naujas atvejis. Rajone serga 877 gyventojai.

 

Komentarai

  • is uzsienio neleiskite, negi jums nedaeina jau apie 4000 sugrizo is anglijos , norvegijos ir is kitur ,

    • Pirmiausia pradėkime nuo savęs ir patys prašykime kad negrįžtų iš svetur, o ne ieškokime būdu kaip pasiekti artimuosius. Kol mūsų pačių nepaliečia bėda esame per daug gudrūs, o bėdai jau ištikus tai lieka paskui visi kalti , tik ne aš.

  • VAIDA, su šventėmis. Man patinka Tamstos logiškas matymas.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų