Vygintas Skaratis/ Fotobankas nuotr.

A. Kubilius piešia viziją EP rinkimams: iš ES politikos vartotojų turime tapti jos kūrėjais

A. Kubilius piešia viziją EP rinkimams: iš ES politikos vartotojų turime tapti jos kūrėjais

Lietuva pernelyg ilgai buvo ES politikos vartotoja, o ne kūrėja, antradienį Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) renginyje sakė kandidatas į Europos Parlamentą (EP) Andrius Kubilius.

„Iš ES politikos vartotojų mes turime vis labiau darytis jos kūrėjais, bandyti įtakoti tą politiką“, – sakė vienas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderių, besitikintis karjerą pratęsti Briuselyje ir Strasbūre.

Tam tikrą vartotojiškumą A. Kubilius įžvelgė ir reakcijoje į ES institucijose kelią besiskinantį Mobilumo paketą, kuriam aršiai priešinasi ne vien Lietuvos vežėjai, bet ir šalies vyriausybė. „Mes kartais vis dar kovojam prieš senąsias Europos valstybes, smerkdami jas, kad neleidžia mums sėkmingai konkuruoti bendrojoje rinkoje ir kuria kažkokias problemas, – sakė vienas TS-LKD rinkimų sąrašo lyderių. – Pažiūrėkime truputį į priekį. Po 5 metų, po 10 metų mūsų vežėjams teks konkuruoti su Vakarų Balkanų vežėjais, šioms šalims įsiliejus į ES. Tada jau mes ieškosim būdų, kaip iš tos pusės kovoti su nesąžininga konkurencija, pigesne darbo jėga ar kuo nors, kaip ją pristabdyti ir negriauti mūsų pramonės šakų.“

Svarbiausiais Lietuvos interesais Europoje A. Kubilius įvardijo spartesnį gerovės augimą ir geopolitinio saugumo erdvės plėtrą.

Kalbėdamas apie gerovę, politikas pabrėžė pavojų įstrigti „vidutinių pajamų spąstuose“ ir nepakankamai sparčiai judėti pirmyn. „Šitoje vietoje mums EP svarbi ne vien kaip pajamų šaltinis, bet ir kaip ta organizacija, kuri turi daug mechanizmų, kaip padėti valstybėms narėms transformuotis“, – sakė A. Kubilius.

TS-LKD atstovas taip pat pabrėžė, kad saugumo plotmėje NATO yra labai svarbus kaip gynybos aljansas, tačiau negali pasiūlyti tokios transformacinės galios, kokia disponuoja ES. „Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, kaip pirmųjų šalių, transformacija į sėkmingas europietiškas valstybes mums yra vienas iš svarbiausių geopolitinio saugumo reikalų, – sakė jis, – nes po to jų pavyzdys gali sėkmingai įtakoti ir Rusiją.“

Galiausiai A. Kubilius pabrėžė, kad ES visada sėkmingai išlipa iš krizių ir tuo pačiu sustiprėja. Dabartines didžiausias ES problemas jis siejo daugiau su nacionalinėmis problemomis, kurias savo naudai mėginantys išnaudotys įvairūs populistai. „Populizmas visada ieško priešų, ir labai patogus priešas visada yra ES“, – sakė A. Kubilius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų