KTU Panevėžio fakultetas liko be pirmakursių

KTU Panevėžio fakultetas liko be pirmakursių

Priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas pirmas etapas Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultetui nepadėjo išlipti iš duobės.

Praėjusiais metais bakalaurų pirmakursių grupės nesurinkęs fakultetas šiais metais vėl liko be pirmojo kurso.

„Šiemet priėmimo į pirmosios pakopos studijas nebevykdome, o visus stojančiuosius nukreipiame į analogiškas studijų programas Kaune. Labiau orientuojamės į antrosios pakopos studijas, į kurias priėmimas Panevėžyje šiemet labai sėkmingas. Priėmimas vis dar vyksta, todėl galutinius skaičius turėsime rugpjūčio pabaigoje“, – „Sekundei“ komentavo KTU laikinoji Studijų prorektorė Kristina Ukvalbergienė,

Šiandieną baigiasi sutarčių su aukštosiomis mokyklomis pasirašymas priimtiems per pirmąjį etapą.

Šiame etape kvietimų studijuoti sulaukė iš viso per 21,8 tūkst. stojančiųjų. Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose pakviesti 12 473 asmenys: universitetuose – 7 320, kolegijose – 5 153. Į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesti 9 336 stojantieji: universitetuose – 3 844, kolegijose – 5 492, skelbė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Iš viso šių metų bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pirmajame etape varžėsi per 27,7 tūkst. stojančiųjų, iš jų daugiau kaip 15 tūkst. – šių metų abiturientai.

Rugpjūčio 1 dieną prasidės antrasis pagrindinio priėmimo etapas.

Komentarai

  • galgi tai sensacija, kai ėmė ir nutarė bent vienas universitetas šalyje savo noru nebepriimti pirmakursių?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų