I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Krepšinio kamuolys skrieja į teismą

Krepšinio kamuolys skrieja į teismą

Aistros verda ne tik sporto aikštelėse, bet ir teismuose. Vienas paskui kitą į teisėjų rankas plūsta ieškiniai dėl krepšinio klubo „Lietkabelis“.

Šią savaitę Panevėžio apygardos teisme atversta byla, kurioje klubas iš buvusio vadovo Manto Ignatavičiaus siekia prisiteisti beveik 43 tūkst. eurų žalos atlyginimą.

Bylinėsis dėl žalos atlyginimo

Iki paskutinės posėdžio minutės penktadienio rytą Panevėžio apygardos teisme nebuvo aišku, ar byla pagaliau bus pradėta nagrinėti. M. Ignatavičiaus žmonai Ritai Ignatavičienei pranešus apie medikų išduotą nedarbingumo pažymėjimą, kilo abejonių, ar procesas galės toliau vykti. Jai teisėjai skyrė privalomą dalyvavimą posėdžiuose, tad be jos procesas galėjo sustoti. Visgi bylą nagrinėjanti teisėja Ramunė Čeknienė nusprendė pradėti nagrinėti bylą ir be R. Ignatavičienės.

Į teismą susirinko visas būrys bylos dalyvių, ir jų skaičius iš tiesų prilygo krepšinio komandai.

„Nieko nekomentuosime, tegul kalba ieškovai“, – tokiu komentaru žurnalistus pasveikino atsakovo M. Ignatavičiaus advokatas.

Ką pasakyti žiniasklaidai, nežinojo ir pats krepšinio klubo valdybos narys Sigitas Gailiūnas. Liudininko statusą gavęs verslininkas teigė, kad sulaukė šaukimo į teismą ir žiūrės, ko iš jo norima.

Kaltina fiktyviais darbais

Visgi ieškinį pateikęs klubas ir jam atstovaujantis dabartinis direktorius Martynas Purlys tvirtai žinojo, ko siekiama civilinėje byloje, kurioje pateiktas ieškinys buvusiam klubo vadovui M. Ignatavičiui.

„Atsakovas padarė žalą klubui, nebuvo atlikti darbai už apmokėtas paslaugas“, – trumpai konstatavo klubo advokatas Andrius Būdvytis.

Panevėžio apygardos teismui pateiktas ieškinys dėl beveik 43 tūkst. eurų žalos priteisimo. Klubas nurodo, kad 2015 metų viduryje tuometis jo direktorius M. Ignatavičius sudarė sutartį su bendrove „Omega Action“, pagal kurią šioji įsipareigojo teikti paslaugas vyrų krepšinio komandai Panevėžio „Lietkabeliui“.

„Buvo daug projektų su pataisos namais, mokyklomis, vaikų darželiais, dėl savo idėjų buvome pastebėti ir įvertinti tarp Eurolygos komandų. Darbas vyko, paslaugos teiktos, ir labai gerai, jokio fiktyvumo nebuvo.“

R. Mickevičius

Marketingo, reklamos ir viešųjų ryšių klausimais dirbančios įmonės vienintelė akcininkė tuo metu buvo M. Ignatavičiaus sutuoktinė, o nuo 2015-ųjų pabaigos „Omega Action“ direktoriaus pareigas ėjo pats tuometis klubo vadovas.

Taigi pagal sudarytą sutartį M. Ignatavičius savo paties bendrovei „Omega Action“ per trejus veiklos metus iš klubo sąskaitos sumokėjo 42 tūkst. 955 eurus. Dabar su juo bylinėtis nusiteikę klubo atstovai įsitikinę, kad rangovai paslaugų klubui iš tikrųjų nė neteikė.

Stoja teisiamojo pusėn

Bylos nagrinėjimo maratonui startą davė buvęs klubo „Lietkabelis“ sporto direktorius, viceprezidentas ir buvęs dalininkas Rokas Mickevičius. Jis kartu su M. Ignatavičiumi Panevėžio krepšinio klubą paliko 2018 vasarą po konfliktų su kitais įstaigos akcininkais. Į teismo posėdį atvykęs specialiai iš užsienio, kur dabar dirba ir gyvena, trečio asmens statusą turintis R. Mickevičius detaliai aiškino, kad iš įmonės „Omega Action“ užsakyti darbai tikrai vyko nuolat ir davė rezultatų populiarinant reprezentacinį Aukštaitijos sostinės klubą tiek Lietuvoje, tiek Europos lygiu. Buvo suteikta įvairių paslaugų – nuo užsakovų paruoštos informacijos krepšinio aikštelės švieslentėse, muzikos efektų iki socialinių visuomenei svarbių projektų.

„Buvo daug projektų su pataisos namais, mokyklomis, vaikų darželiais, dėl savo idėjų buvome pastebėti ir įvertinti tarp Eurolygos komandų. Darbas vyko, paslaugos teiktos, ir labai gerai, jokio fiktyvumo nebuvo“, – krepšinio klubo mestus kaltinimus bandė paneigti R. Mickevičius.

Tačiau dabartiniai klubo vadovai stengėsi įrodyti, kad formaliai visi įmonės „Omega Action“ paslaugų priėmimo aktai pradėti tvirtinti tik po beveik poros metų nuo sutarties sudarymo. Ir visus tokius dokumentus bei projektus buvęs sporto direktorius esą derino tik su M. Ignatavičiumi arba jo žmona.

Teismų maratonai

Tą pačią posėdžio dieną parodymus byloje davė dar keli liudininkai.

„Lietkabelio“ ieškinys buvusiam vadovui nėra vienintelė teisme nagrinėjama byla, susijusi su šiuo reprezentaciniu miesto krepšinio klubu. Jau pirmadienį beveik ta pati komanda turėtų rinktis į savo „rungtynių“ aikštelę Panevėžio apylinkės teisme. Į jį kreipėsi jau M. Ignatavičius. Jis tvirtina patyręs žalą dėl prarastų „Liekabelio“ 10 proc. akcijų.

Pernai vasarą klubas paskelbė, jog M. Ignatavičių, Irmantą Aukštikalnį ir R. Mickevičių pašalino iš dalininkų gretų už neva jų kenkėjišką veiklą krepšinio klube.

Tame pačiame teisme sprendžiama ir dar viena viešosios įstaigos byla dėl skolos.

Komentarai

  • Kažkoks stebuklas, kad taip besipjaunant dalininkams komanda sugeba laimėti ir eiti pirmyn.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų