Krepšinio byloje teismas paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį

Krepšinio byloje teismas paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį

Lietuvos Apeliacinis teismas pirmadienį atmetė prokuratūros skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, kurio buvo išteisinti sukčiavimu ir dokumentų klastojimu kaltinti buvęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir pati Lietuvos krepšinio federacija.

Apeliacinis teismas bylą nagrinėjo po to, kai prokurorai apskundė 2018 metų spalio mėnesio Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo M. Balčiūnas ir LKF buvo visiškai išteisinti.

Žemesnės instancijos teismas 2018-aisiais visiškai išteisino buvusį federacijos generalinį sekretorių M. Balčiūną ir kitus kaltinamuosius dėl veiksmų, susijusių su pasirengimu 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatui. Kaltinimai, kaip juridiniam asmeniui, dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo tuomet buvo pareikšti ir pačiai federacijai, ji taip pat visiškai išteisinta.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad, siekiant rasti galimybę finansuoti viešbučio rekonstrukciją, 2010 metais sudaryta paslaugų viešojo pirkimo ir pardavimo sutartis tarp LKF ir Panevėžio miesto savivaldybės.

Prokurorai siekė įrodyti, kad paslaugų, kurias pagal šią sutartį federacija turėjo teikti Panevėžio miesto savivaldybei, teikti neketino ir negalėjo, nes numatomoms teikti paslaugoms jau buvo gautas ar numatytas valstybės ir rėmėjų finansavimas, dalis numatytų renginių jau buvo įvykę dar iki sutarties pasirašymo ir jau apmokėti iš kitų lėšų, o dalis renginių įvyko jau po PVM sąskaitų faktūrų išrašymo – pinigai pagal sąskaitas faktūras buvo pervedami už dar neįvykusius renginius.

Jie skunde nurodė, kad Panevėžio miesto savivaldybė neturėjo teisinio pagrindo savivaldybės biudžeto piniginėmis lėšomis prisidėti prie privataus viešbučio Panevėžyje rekonstravimo.

Prokuratūra M. Balčiūną kaltino, kad eidamas LKF generalinio sekretoriaus pareigas jis susitarė su federacijos vyr. finansininke ir vykdomąja direktore, kad federacijos vardu būtų surašyti tikrovės neatitinkantys darbų atlikimo – perdavimo aktai bei kiti į oficialią apskaitą įtraukti suklastoti finansiniai dokumentai bei sąskaitos apie neva Panevėžio savivaldybei LKF suteiktas paslaugas.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybės lėšos galėjo būti apgaule bei klastojant dokumentus užvaldytos LKF naudai ir vėliau panaudotos bendrovės „Via Unica“ viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai.

Šio viešbučio vadovė Dalia Kuklierienė kaltinta papirkimu – įtarta, kad ji kaip kyšį M. Balčiūnui davė televizorių.

Pareigūnai skelbė, kad iš viso tokiu būdu LKF naudai užvaldė 2,375 mln. litų (per 687 tūkst. eurų), iš jų daugiau nei 80 proc. panaudota viešbučio rekonstrukcijai.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad nė vienas iš devynių kaltinamųjų nepadarė jokio nusikaltimo ir neįžvelgė jokio savanaudiškumo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų